Flet terroristi Salah Abdeslam: Për sulmet ka vendosur vëllai im

26-vjeçari Salah Abdeslam, ka treguar se vëllai i tij, 31-vjeçari Brahim, që e sakrifikoi në Paris, vendoste gjithçka lidhur me sulmet.

Sipas gazetës “Le Monde”, terroristi tha se vëllai i tij i siguronte paratë e nevojshme për gjithçka që duhej lidhur me sulmet.

Për natën e tmerrshme kur Parisi u la në gjak nga bombat e terroristave, mbrëmjen e 13 nëntorit në Paris, ku Salah Abdeslam refuzoi të aktivizonte jelekun me eksploziv në stadiumin “Stade de France”, ai tha:

LEXO EDHE  Të shtëna me armë në Berlin, disa të plagosur

“Hoqa dorë kur e parkova makinën afër stadiumit. E ndeza makinën dhe u nisa pa e ditur se ku po shkoja”.
Salah Abdeslam u tha hetuesve se nuk i njeh vëllezërit Bakraoui, që kryen sulmet vetëvrasëse në aeroportin e Brukselit.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here