Sinoptikantët paralajmërojnë stuhi ere me shi deri në 70 km/orë në vazhdim

 

Në 24 orët e ardhshme shirat do të vijojnë me intesitet të lartë. Ky është parashikimi i sinoptikatëve, të cilët lajmërojnë se situata e motit do të përkeqësohet në të gjithë vendin. Stuhi të forta ere të shoqëruara me shi pritet të ketë mesnatën e sotme.

Parashikimet flasin se shpejtësia e erës do të kapë 70km/orë. Për këtë situatë, edhe Bashkia e Tiranës ka marrë masa dhe ka ngritur grupe pune.

LEXO EDHE  Shqiptari rrëfen jetën e dhimbshme në Itali: Gruaja me të cilën jetoja vdiq nga mbidoza, i futa thika vetes në trup

Lidhur me të dhënat e fundit për kushtet e motit nuk duhet të bëjmë lëvizje të shumta në mesnatë dhe duhet të pajisemi në vazhdim me çadër.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here