Skandal në Kinë: Përhapet vaksina që nxit zemërim, banorët të alarmuar

Qytetarët kinezë kanë reaguar ndaj disa lajmeve se është duke u përhapur një vaksinë e paligjshme në Kinë, e cila është duke i shkaktuar njerëzve zemërim, raporton BBC.

Vaksina e paligjshme përfshin 24 zona, duke prekur qindra njerëz që kanë marrë atë, raportuan mediat lokale kineze.

LEXO EDHE  Talebanët ndalojnë gratë dhe vajzat të punojnë, lejohen vetëm ato që ...

Të hënë në orët e para të mëngjesit, është raportuar për vdekjen e një personi, ku sipas mediave shkaktar ishte vaksina. Mirëpo një gjë të tillë e kanë përgënjeshtruar zyrtarët mjekësorë. Kujtojmë, se Kina ka pasur disa skandale në shëndetësi dhe siguri në vitet e fundit.

(Boldnews)PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here