E martë, Shkurt 25, 2020
Etiketimet Vrasje

Etiketim: vrasje

Ekzekutimi i Gentian Kasës/ Arma kishte të njëjtin kalibër me atë...

Gentian Kasa u ekzekutua me katër plumba mbrëmjen e së shtunës në Romë, disa metra larg banesës së tij. Kasa po kthehej në burg, pasi...

Vritet me thikë 19-vjeçari, arrestohen dy vëllezër/ Detaje nga ngjarja

Një 19-vjeçar u qëllua për vdekje me thikë pasditen e djeshme. Ngjarja ku mbeti viktimë shtetasi E.K ndodhi në Prizren, rreth orës 15:52 të...

U ekzekutua me dy plumba, zbulohet identiteti i shqiptarit që u...

Mbrëmjen e djeshme në Nuovo Salario të Romës u ekzekutua me dy plumba një 45-vjeçar shqiptar. Identiteti i viktimës është Gentian Kasa dhe ai...

Burrë e grua gjetën të vrarë në banesën e tyre në...

Mëngjesin e së mërkurës në Prizren burrë e grua u gjetën të vdekur në shtëpinë e tyre në lagjen “Ortakoll”. Çifti bashkëshortor i cili...

U ekzekutua në sy të fëmijës dhe gruas, arrestohet vrasësi i...

Një suedez u arrestua në aeroportin e Kopenhagenit me dyshimin për vrasjen e Flamur Beqirit, i cili u ekzekutua para familjes së tij, në...

“Ardi Veliu të dorëhiqet”/ Gazetari i njohur: Situata kriminale jashtë kontrollit…

Vrasje, plagosje dhe grabitje. Ditët e para të janarit 2020 janë mbushur me ngjarje të rënda kriminale, ku nuk kanë munguar ekzekutimet mafioze, përfshi...

Tubim në Moskë, përkujtohen vrasjet e dy aktivistëve në 2009-n

Qindra rusë marshuan në Moskë në një tubim që shënoi 11 vjetorin e vrasjes së avokatit për të drejtat e njeriut Stanislav Markelov dhe...

Si mësova për vrasjen e Jusuf Gërvallës

Nga Gani Mehmetaj Vazhdoja shërbimin e detyrueshëm ushtarak në qytetin slloven Kranj, kur mësova për vrasjen e Jusuf Gërvallës. Nga biseda telefonike me babanë në...

“Rrezik, që vrasjet sekrete të kthehen në normalitet”

Një valë frikësuese vrasjesh sekrete ka mbërritur në Europë, shkruan historiani dhe eksperti i shërbimeve sekrete, Christopher Nehring. Kjo ka të bëjë edhe me...

Babai vret vajzën shtatzënë dhe 5 fëmijët e saj pasi merr...

Trupat e shtatë personave janë gjetur në një varr masiv në një zonë indigjene të Panamasë. Besohet se aty një anëtar i një sekti...

Ka rrezik që vrasjet sekrete të kthehen në normalitet

Nga Deutsche Welle Një valë frikësuese vrasjesh sekrete ka mbërritur në Europë, shkruan historiani dhe eksperti i shërbimeve sekrete, Christopher Nehring. Kjo ka të bëjë...

Del video e atentatit/ Ja si u ekzekutua biznesmeni Guxim Gjyriqi...

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar sot videon e ekzekutimit të biznesmenit Guxim Gjyriqi në Tropojë që është njëkohësisht edhe djali i tezes së Fatmir...

“Vrasjet po dominojnë, Rama e ka mendjen te paret”/ Ish-ministri: Rendi...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar lidhur me pasigurinë në vend, ndërsa shkruan në rrjet se vrasja është krimi dominant me të cilin...
WhatsApp DENONCO