E dielë, Qershor 7, 2020
Etiketimet Virusi

Etiketim: virusi

Recesioni mund të marrë më shumë jetë sesa virusi

Nëse mbyllja nga koronavirusi çon në një rënie të PBB-së prej më shumë se 6.4 përqind, më shumë vite jetë do të humbnin për...

Virusi logjik i tautologjisë!

Nga Artan Fuga Kur ra tërmeti, kishte ca që bënin profetin dhe thoshin : keni për të parë nuk do të bjerë më! E kishin mirë!...

Nga virusi tek rimëkëmbja: Si do ndryshojë bota gjatë 18 muajve...

Nga Chris Stokel-Welker Jemi nën karantinë. Raftet e supermarketeve janë boshatisur. Fluturimet janë anuluar. Punëtorët kanë lënë punën, dhe janë shndërruar në mësues të fëmijëve të...

Virusi anonim nën ethet e medias e censurës, teoritë konspirative dhe...

Nga GENC TIRANA Dje Dow Jones Industrial Average (DJI) u mbyll me plus dhe po kështu vazhdon dhe sot. Madje shënoi një ngritje më shumë...

Kryeministri spanjoll, Sanchez: Më e keqja nuk ka ardhur ende

Kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez e lavdëroi dje kombin, një javë pasi qeveria shpalli gjendjen e jashtëzakonshme, dhe u bëri thirrje qytetarëve që të vazhdonin...

Evropa dhe virusi: Beteja e narrativave

Nga Pawel Zerka Ardhja e koronavirusit ka nisur një betejë të narrativave, për rolin e BE-së. Fituesi do të përcaktojë të ardhmen e Evropës. Krizat shpesh...

Koronavirusi/ Thirrja e bankave: Sa më pak kontakt me kartëmonedha!

Koronavirusi është kthyer në kryefjalën e çdo dite. Organizata Botërore e Shëndetësisë në vazhdimësi jep këshilla të vazhdueshme se si mund të mbrohemi prej...

Koronavirusi shfaqet edhe në Maltë/ Pacienti i parë një 12 vjeçare

Rasti i parë i koronavirusit në Maltë është zbuluar te një vajzë 12-vjeçare italiane që jeton në ishull, tha të shtunën Ministri i Shëndetësisë,...

“Edi Rama virusi më i keq”, Berisha publikon videon

Ish-Kryeministri Sali Berish ka publikuar një video në rrjetet sociale, ku shfaqet një qytetar, i cili thotë se virusi më i keq është Edi...

FOTO/ Me maska në rrugët e Tiranës

Shfaqja e rasteve me koronavoris në Itali, ka shkaktuar panik dhe frikë te qytetarët në Tiranës, por jo vetëm. Nga raportime të ndryshme mësohet se...

Si merret koronavirusi, mjeku i njohur tregon mënyrat

Doktori i njohur, Arjan Harxhi foli për mënyrën se si merret koronavirusi. Ai tha në Open se koronavirusi merret lehtësisht nga rrugët e frymëmarrjes. “Çdo e...

Alarm në Itali, shkon në 79 numri i të prekurve, koronavirusi...

Përhapja e virusit shkatërrimtar edhe në zona të veçanta të Italisë ka vënë në alarm qeverinë dhe institucionet shëndetësore të vendit. BBC shkruan se...

Italia në alarm, regjistrohet viktima e parë nga koronavirusi

Italia në alarm, shënohet viktima e parë nga koronavirusi. Raportohet se Adriano Trevisian 78 vjeç, baba i tre fëmijëve ka ndërruar jetë në spitalin Schiavonia...
WhatsApp DENONCO