E premte, Prill 10, 2020
Etiketimet Virusi

Etiketim: virusi

Guvernatori i Nju Jorkut: Virusi, djalli i njëjtë sikurse 11 shtatori...

Guvernatori i Nju Jorkut, Andrew Cuomo ka thënë se koronavirusi është duke u zgjeruar në këtë shtet “me paqartësinë e njëjtë, djallin e njëjtë,...

Pse afroamerikanët janë më të rrezikuar nga koronavirusi?!

Afroamerikanët kanë më shumë sëmundje ekzistuese dhe më pak mbulim shëndetësor, dhe po ashtu janë edhe më të ekspozuar nga një punë jostabile, të...

“Kufizimet duhet të vijojnë edhe disa javë”/ Ylli: Virusi mund të...

Shqipëria ende nuk ka një fluks të lartë të prekurish me COVID, por masat shtrënguese në lëvizje do të vijojnë edhe për shumë javë,...

Recesioni mund të marrë më shumë jetë sesa virusi

Nëse mbyllja nga koronavirusi çon në një rënie të PBB-së prej më shumë se 6.4 përqind, më shumë vite jetë do të humbnin për...

Virusi logjik i tautologjisë!

Nga Artan Fuga Kur ra tërmeti, kishte ca që bënin profetin dhe thoshin : keni për të parë nuk do të bjerë më! E kishin mirë!...

Nga virusi tek rimëkëmbja: Si do ndryshojë bota gjatë 18 muajve...

Nga Chris Stokel-Welker Jemi nën karantinë. Raftet e supermarketeve janë boshatisur. Fluturimet janë anuluar. Punëtorët kanë lënë punën, dhe janë shndërruar në mësues të fëmijëve të...

Virusi anonim nën ethet e medias e censurës, teoritë konspirative dhe...

Nga GENC TIRANA Dje Dow Jones Industrial Average (DJI) u mbyll me plus dhe po kështu vazhdon dhe sot. Madje shënoi një ngritje më shumë...

Kryeministri spanjoll, Sanchez: Më e keqja nuk ka ardhur ende

Kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez e lavdëroi dje kombin, një javë pasi qeveria shpalli gjendjen e jashtëzakonshme, dhe u bëri thirrje qytetarëve që të vazhdonin...

Evropa dhe virusi: Beteja e narrativave

Nga Pawel Zerka Ardhja e koronavirusit ka nisur një betejë të narrativave, për rolin e BE-së. Fituesi do të përcaktojë të ardhmen e Evropës. Krizat shpesh...

Koronavirusi/ Thirrja e bankave: Sa më pak kontakt me kartëmonedha!

Koronavirusi është kthyer në kryefjalën e çdo dite. Organizata Botërore e Shëndetësisë në vazhdimësi jep këshilla të vazhdueshme se si mund të mbrohemi prej...

Koronavirusi shfaqet edhe në Maltë/ Pacienti i parë një 12 vjeçare

Rasti i parë i koronavirusit në Maltë është zbuluar te një vajzë 12-vjeçare italiane që jeton në ishull, tha të shtunën Ministri i Shëndetësisë,...

“Edi Rama virusi më i keq”, Berisha publikon videon

Ish-Kryeministri Sali Berish ka publikuar një video në rrjetet sociale, ku shfaqet një qytetar, i cili thotë se virusi më i keq është Edi...

FOTO/ Me maska në rrugët e Tiranës

Shfaqja e rasteve me koronavoris në Itali, ka shkaktuar panik dhe frikë te qytetarët në Tiranës, por jo vetëm. Nga raportime të ndryshme mësohet se...
WhatsApp DENONCO