E martë, Nentor 30, 2021
Etiketimet Veting

Etiketim: veting

Konfirmohet në detyrë gjyqtari i Apelit të Vlorës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shpalli të Enjten vendimin për konfirmimin në detyrë të gjyqtarit të Fierit, Engert Pëllumbi, aktualisht i komanduar me detyrë...

Ulsi Manja do të ngelte në Veting. Pikëpyetje mbi burimin financiar...

Nga BoldNews.alMinistri i Drejtësisë, Ulsi Manja, me shumë mundësi do të shkarkohej nga Vetingu, në rast se ai do të vijonte të ishte pjesë...

Zgjatja e mandatit të KPK/ Balla: Edhe PD do të bindet

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla foli në lidhje me ndryshimet kushtetuese të propozuara nga PS për zgjatjen e mandatit të KPK-së dhe...

Mosdeklarimi i dënimit të vëllait vë në vështirësi gjyqtaren Semiramis Hoxholli

Gjyqtarja e Gjykatës Administrative të Tiranës Semiramis Hoxholli u përball në KPK me pyetje rreth mosdeklarimit të dënimit të vëllait të saj në Greqi...

Manja: Do kërkojmë votat e opozitës për të zgjatur mandatin e...

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja deklaroi këtë të Enjte nga foltorja e Kuvendit se PS do kërkojë votat e opozitës në mënyrë që mandati...

KPK ndërpret vetingun për dy gjyqtarë dhe një këshilltar ligjor për...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK ka vendosur të ndëpresë procesin e rivlerësimit për dy gjyqtarë dhe një ndihmës ligjor, për shkak të dorëheqjes...

KPK shkarkon gjyqtaren e Tiranës, Kaçe Agolli

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK shpalli të Premten vendimin e shkarkimit të gjyqtares se Gjykatës së Tiranës, Kaçe Agolli.Gjatë seancës dëgjimore, zhvilluar të...

Zbulohet letra drejtuar ambasadës së SHBA që e kthen në estradë...

Përditë e më shumë Shqipëria po i ngjan një republike bananesh, ku të gjitha problemet duhen zgjidhur nga selia e rrugës së Elbasanit. Dhe...

Pavarësisht dyshimeve për fshehje pasurie, gjyqtarja konfirmohet në detyrë/ Feston me...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shpalli të Martën vendimin e konfirmimit në detyrë të gjyqtares së Beratit, Adelajda Gjuzi. Gjyqtarja është shfaqur e emocionuar...

“LSI, Vetting për të gjithë kandidatët”, ish-ministrja Gjosha: Zgjedhjet e 2021...

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, shkruan në rrjetet sociale se “Integriteti i figurave politike dhe funksionarëve publik është sfida më e madhe me të...

Banesa sociale e fituar dy dekada më parë dhe shitur pas...

Gjyqtari Selim Kryeziu u shkarkua nga detyra nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit korrikun e kaluar për shkak se transaksionet e tij me prona...

Probleme me pasurinë, KPA shkarkon kreun e prokurorisë së Durrësit

Komisioni i Pavarur i Apelimit ka shkarkuar përfundimisht nga detyra kreun e Prokurosisë së Durrësit, Ferdinand Elezi. Vendimi është marrë ditën e sotme nga...

KPK konfirmon në detyrë gjyqtaren e Apelit të Shkodrës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi në detyrë gjyqtaren e Apelit të Shkodrës, Vojsava Osmanaj.Osmanaj ka filluar punë në vitin 2007 në Gjykatën e...

Të Fundit