E hënë, Maj 25, 2020
Etiketimet Veting

Etiketim: veting

Dha dorëheqjen pas shortimit për veting, gjyqtarja e Sarandës përjashtohet për...

Gjyqtarja e Gjykatës së Rrethit Sarandë Ketra Bajrami u dorëhoq vetëm pak javë pasi ishte njoftuar për fillimin e procesit të rivlerësimit ndaj saj....

Vetingu në Polici/ Konfirmohet në detyrë Ardi Veliu

Ardi Veliu, kreu i Policisë së Shtetit ka kaluar vetingun. Vendimi u dha këtë të premte nga KJV, që deklaroi se subjekti u kontrollua...

“Njëra ka qenë e dashura e atij, po kur u fut…”/...

Ish-prokurori i Apelit të Tiranës, Gentian Trenova flet për pazare në veting. Në një status në rrjetet sociale, Trenova shprehet se politika ndikon në...

KPK rikthen në Veting bashkëshorten e Denar Bibës, pas tre muajsh...

Nga BoldNews Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka ri-thirrur në seancë dëgjimore subjektin Elona Kana, bashkëshortja e nënkryetarit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, pasi shqyrtoi...

LISTA e re/ Kush janë gjyqtarët dhe prokurorët që do ti...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka njoftuar se këtë të hënë ka hedhur shortin për subjektet që do ti nënshtrohen vetingut. Pjesë e listës janë...

Sot para KPK-s, si ka ndryshuar pasuria e Fatri Islamajt, gjyqtar...

Gjyqtari i Apelit të Tiranës, Fatri Islamaj do të përballet të martën me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Si ka ndryshuar pasuria e tij...

Vetingu/ Shkarkohet nga detyra kryetari i Gjykatës së Përmetit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi të enjten nga detyra kryetarin e Gjykatës së Përmetit, Pashk Gjaci. Vendimi i shkarkimit të tij erdhi pas seancës...

Vettingu, KPA lë në fuqi vendimin për ish-anëtarin e Kushtetueses

Komisioni i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK-së për ish-anëtarin e Gjykatës Kushtetuese, Gani Dizdari. Dizdari u shkarkua nga KPK...
WhatsApp DENONCO