E martë, Maj 18, 2021
Etiketimet Verstappen

Etiketim: Verstappen

F1/ Ndryshime te Red Bull, Max Verstappen bëhet me shok të...

Red Bull njoftoi se shoku i ri i skuadrës së Max Verstappen, duke nisur nga viti 2021, do të jetë Sergio Perez. Piloti meksikan, i...

F1/ Sezoni mbyllet me fitoren e Verstappen, Ferrari jashtë zonës së...

Nuk ka patur histori në Abu Dhabi. Max Verstappen i nisur nga vendi i parë ka dominuar plotësisht duke fituar garën e fundit të...

F1/ Verstappen befason Mercedes, holandezi “fluturon” në Abu Dhabi

Max Verstappen ka fituar pole position në garën e fundit të F1 në cirkuitin e Abu Dhabi-t. Holandezi ka realizuar kohën më të mirë (1’35″246)...

Verstappen: Mick Schumacher është i talentuar, por është herët për ta...

Reflektorët e Formula 1 po ndizen gjithnjë e më shumë rreth Mick Schumacher. Djali i Michael Schumacher duket se vitin tjetër do të garojë...

F1/ Bottas në “pole”, Hamilton dhe Verstappen plotësojnë podiumin

Valtteri Bottas ka befasuar Lewis Hamilton me 265 të mijtat dhe ka marrë pole position-in e Çmimit të Madh të Eifel. I treti ka qenë...

F1/ Kaos në start, Max Verstappen jashtë garës, Bottas parakalon Hamilton

Sapo ka nisur gara e Cmimit të Madh të garës së Tuskanës ndërsa ka pasur surpriza që në startin e saj. Fillimisht Bottas ka marrë...

Video/ Lewis Hamilton fantastik, triumfon në “Silverstone” me tre rrota

Lewis Hamilton ka fituar Çmimin e Madh të Silverstone-it. Piloti britanik, në suksesin e tij të tretë në katër gara të sezonit, e ka...

F1/ Lewis Hamilton dominon në Hungari, Verstappen mposht Bottas-in

Lewis Hamilton ka fituar garën e Çmimit të Madh të Hungarisë due mos e vënë në diskutim fitoren për asnjë moment. Një garë pa histori...

Vettel i përgjigjet akuzave: Hamilton dhe Verstappen, komente të papjekura, i...

Ferrari vjen në Brazil pas një periudhe aspak të lehtë, me akuzat e Verstappen dhe Hamilton se kanë përdorur një motor të parregullt në...
WhatsApp DENONCO