E martë, Shtator 29, 2020
Etiketimet Vala e dyte

Etiketim: vala e dyte

Vala e dytë e Covid-19 rikthen debatin: A pati të drejtë...

Që në krye të herës, Suedia ka pasur një qasje tjetër nga pjesa më e madhe e vendeve të botës lidhur me strategjinë e...

Shembulli nga Suedia – Vala e dytë e Covid mund të...

Vala e dytë e koronavirusit mund të shënojë një numër më të ulët vdekjesh sesa në valën e parë, pohojnë ekspertët. Ata treguan si...

Ekspertët: Nuk ka shenja të një vale të dytë në Europë,...

Sipas ekspertëve, Britania e Madhe nuk është duke përjetuar valën e dytë të koronavirusit dhe rritja e numrit të rasteve është si rezultat i...

Gjurmimi i COVID-19, cilat vende po e përjetojnë valën e dytë?

Frika se mund të kemi një valë të dytë të koronavirusit gjatë dimrit, është rritur edhe më tepër pas të dhënave se disa vende...

Evropa përgatitet për valën e dytë

Rajoni spanjoll i Katalonjës mund të duhet të rivendosë masat e bllokimit nëse shpërthimet atje nuk vihen nën kontroll brenda 10 ditësh, ndërsa Franca...

Gjermania goditet nga vala e dytë e koronavirusit, diskutime për testim...

Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn po verifikon mundësinë e testeve të detyruara të Coronës për pushuesit që kthehen nga zonat e rrezikuara. Ndërkohë...

“Vala e dytë mund të jetë më e keqe, shpresoni te...

"Vala tjetër e koronavirusit në dimër mund të jetë më e keqe se e para. Mbretëria e Bashkuar mund të përballet me rreth 120,000...

Franca përgatitet për valën e dytë të koronavirusit, por pa karantinë

Pak nga pak, vendet që kanë mundur të ulin kurbën e infektimit nga koronavirusi po i kthehen një normaliteti të ri, ku duhen respektuar...

Suedia përgatitet për valën e dytë të Covid-19/ Ja kur ndodh

Suedia po përgatitet për një valë të dytë të rasteve me koronavirus këtë vjeshtë. Vendi Nordik njoftoi se vdekjet dhe rastet kritike janë ulur pavarësisht...

Covid-19, si mund të jetë një valë e dytë/ Ja ç´thotë...

Teksa koronavirusi po përhapej me shpejtësi në muajt shkurt dhe mars 2020, shumë qeveri vendosën masa të rrepta karantine. Përmes një përpjekjeje masive publike,...

Rikthehet vala e COVID-19 në Veneto të Italisë, vatra kryesore vjen...

“Po hedhim në plehra 4 muaj masash”, këto ishin fjalët e guvernatorit të Venetos, Luca Zaia, pasi u njoftua se indeksi R që mat...

Skandali seksual që u bë shkak për valën e dytë të...

Vala e dytë e koronavirusit në Australi mund të ketë ardhur si pasojë e një skandali seksual. Rojet e sigurisë kanë pranuar se kanë...

Fituesi i çmimit Nobel: Nuk ka valë të dytë të Covid-19,...

Një nga temat kryesore të diskutimit rreth evolucionit të Coronavirus ka të bëjë me të ashtuquajturën “vala e dytë”. Kjo është, mundësia që COVID-19, i...
WhatsApp DENONCO