E dielë, Shkurt 23, 2020
Etiketimet Turqia

Etiketim: turqia

Del shifra, ja sa para dhuroi Turqia për Shqipërinë

Sot po zhvillohet Konferenca e Donatorëve për Projektin e Rindërtimit pas tërmetit, në zonat e dëmtuara në Shqipëri, nga tërmeti i 26 nëntorit. Mes 100...

“Të gatshëm për përleshje”/ Turqia shton praninë ushtarake në Siri

Mes Sirisë dhe Turqisë raportet janë shumë të ndezura. Presidenti Recep Tayipp Erdogan dërgoi në Idlib forca të tjera ushtarake për të përforcuar “pikat...

Greqia kundërshton kërkesat turke për të çmilitarizuar 16 ishuj të Egjeut

Greqia kundërshtoi kërkesat turke për të çmilitarizuar 16 ishuj të Egjeut. Qeveria turke tha se mbron të drejtat e saj dhe se mbetet e...

BE i shkurton ndihmat Turqisë

Bashkimi Europian duket se ka shkurtuar në masë të madhe transfertat e parave që shkonin në Turqi për afrimin me BE. Kjo del nga...

FRONTEX: Po shtohet hyrja e paautorizuar e refugjatëve në Evropë, nga...

Numri i migrantëve nga Turqia që hyjnë në Evropë u rrit ndjeshëm gjatë vitit të kaluar, tha të premten kreu i agjencisë kufitare të...

Drejt përplasjes me Turqinë? Edhe Greqia do të dërgojë trupa ushtarake...

Tensionet mes Turqisë dhe Greqinë kanë arritur kulmin ditën e sotme, pasi Athina zyrtare ka paralajmëruar se do të dërgojë trupa ushtarake në Libi,...

Shpëtove nga Edi Rama, “qafiri” Harun!

Nga Boldnews.al Lëvizja e papitur dhe në fshehtësi të plotë e Qeverisë e Edi Ramës për të deportuar në Turqi “gulenistin” Harun Çelik, ngriti një...

DW për Erdoganin: Ai që humb Stambollin, e ka humbur Turqinë

Kur erdhi në pushtet në vitin 2003, Erdogani konsiderohej si një politikan reformator, i cili donte ta fuste Turqinë në Evropë. Por kritikët e...

Turqia do ndërtojë 500 apartamente / Erdogan: Janë gati për 1...

Kryeministri Edi Rama kërkoi sot nga donatorër myslimanë që të ndihmojnë Shqipërinë, e cila u godit nga tërmeti me magnitudë 6.4 i Shkallës Rihter,...

Ra ky tërmet si kismet për Edi Ramën

Nga Ilir Levonja Me mbylljen e firmave piramidale dimrin e viteve 1997-'98, njeriu më i njohur i kaosit social u bë Farudin Arapi. Mund të ndaloje...

Tërmeti/ Ministria e Mbrojtjes bën njoftimin: Nesër në Rinas vijnë ndihmat...

Tërmeti i 26 nëntorit shkaktoi 52 viktima dhe 900 te plagosur. Jo vetëm viktima, por edhe dëme materiale, pallate e banesa të shembura kanë...

Turqia dëbon afër 50.000 migrantë nga Stambolli

Turqia tha se kishte dëbuar afër 50.000 migrantë nga Stambolli, përfshirë më shumë se 6,000 sirianë, që nga fillimi i një fushate kundër migracionit...

Qeveria turke dënon rezolutën franceze kundër sulmit turk në Siri

Turqia dënoi ashpër miratimin nga parlamenti francez të një rezolute, që kritikonte operacionin e saj ushtarak kundër milicisë kurde në verilindje të Sirisë. “Ne refuzojmë...
WhatsApp DENONCO