E entje, Qershor 4, 2020
Etiketimet Transparence

Etiketim: transparence

FMN: Paketat e ndihmës të shkojnë te nevojtarët, duhet transparencë

Flasin shefja e Misionit të FMN-së për Shqipërinë, Yan Sun dhe shefi në ikje, Jan Kees Martijn Shefja e re e Misionit të FMN-së për...

VIDEO/ Tabaku kërkon transparencë nga Qeveria: Kush po përfiton ndihma, anuloni...

Partia Demokratike akuzoi Qeverinë për mungesë transparence për ndihmën sociale dhe atë ndaj biznesit. Ish-deputetja Jorida Tabaku theksoi se qytetarët duhet të dinë kush...

Covid-19/ Basha: Nuk jemi vetëm, 50 mln € nga BE të...

Në një lidhje me Skype në “Tempora” nga Sonila Meço, kreu i opozitës, Lulzim Basha, foli për vendimin e çeljes së negociatave me Shqipërinë....

Transparenca e fondeve/ Rama: Do të marrin pjesë donatorët, 1.1 mld...

Kryeministri i vendit Edi Rama i ftuar në studion e emisionit “Real Story” në “News 24”, i pyetur se a do të ketë transparencë për...

Donacionet/ Basha: Fondet të përdoren me transparencë

Konferenca e Donatorëve ka mbledhur 1.1 miliardë euro donacione dhe kredi për Shqipërinë, pas tërmetit të 26 nëntorit. Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet...

Donacionet/ Palmer: Qeveria të garantojë transparencë dhe mirëpërdorim të fondeve

Në konferencën e donatorëve që po mbahet në Bruksel, ka folur edhe përfaqësuesi i SHBA, z.Palmer, i cili është edhe i dërguari për Ballkanin...

Pas hedhjes së shortit për anëtarët e KED/ Meta: Tani mbetet...

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas hedhjes së shortit për zgjedhjen e anëtarëve të rinj të KED-së. “Pas një shorti tepër transparent, tani më e...

Kongresi i PS, Rama kërkon transparencë për fonde/ Do të kënaqej...

Një ditë pas mbajtjes së Kongresit elektoral të PS-së, i cili ishte organizuar në formën e një spektakli, ka reaguar zëvendëskryetari  i LSI, Luan...
WhatsApp DENONCO