E shtunë, Qershor 12, 2021
Etiketimet Tendera

Etiketim: tendera

Koncesionari 105 mln euro i laboratorëve mjekësorë shpërblehet edhe me 1...

Nga Boldnews.al Një nga komcesionet më të debatuar, edhe në radhët e vetë mjekëve, ka qenë laboratorët mjekësorë në spitalet shtetërore. Një koncesion me afat 10...

Rriten “tenderët në tavolinë”, në 2020 kontratat u fituan me oferta...

Rindërtimi dhe situata e pandemisë kanë orientuar institucionet drejt tenderëve me negocim pa shpallje paraprake ndërkohë që nuk kanë munguar këto procedura edhe për...

Xhakolli i Pogradecit bën “bingo”, tender 8 mln euro me vetëm...

Nga Boldnews.al Një nga qarqet ku po përqendrohet Rilindja është Korça. Kryetarët e bashkive janë vënë "në rresht" në këtë prag fushate, teksa muajt e...

Skema e milionave të oksigjenit/ Shefja e gruas së “Nikut” zvarrit...

Nga Boldnews.al Një nga bizneset më fitimprurëse gjatë vitit të fundit është oksigjeni spitalor. Dy firmat qe operojnë në Shqipëri kanë bashkëpunuar me njëra tjetrën,...

Abuzimi me tenderat/ Alibeaj: SPAK dështoi me Ramën, Xhaçkën e Manastirliun

Enkelejd Alibeaj, ish-deputet i PD, ka reaguar lidhur pasi SPAK mori të pandehur për tenderat në kohë pandemie tre zyrtarë të Ministrisë së Mbrojtjes. Në...

Plehrat bëjnë “pis” Lali Erin/ Pas Fushës, edhe Abazi fiton 8...

Nga Boldnews.al Disa muaj para zgjedhjeve të përgjithshme të 25 prillit, Lali Eri ka vendosur të hapë "thesin" për kompanitë e preferuara. Ai ka shfrytëzuar...

Ligji i ri i prokurimeve nis zbatimin nga 31 marsi, si...

Nga data 31 mars 2021 institucionet publike do të zhvillojnë procedurat e prokurimit sipas ligjit të ri që tashmë është publikuar në Fletoren Zyrtare....

Jorgo Goro vijon t’i japë tendera nënës së ish-juristit të Bashkisë...

Nga Boldnews.al Jorgo Goro, kryetari i Bashkisë së Himarës, vijon t'i japë tenderat e majmë nënës së Elton Rondo, i cili ka qenë një nga...

Asfalt elektoral në Durrës/ 4 tendera identik në vlerë, duhet të...

Nga Boldnews.al Mazhoranca ka aktivizuar të gjithë artilerinë për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Duke kontrolluar të dy pushtetet, atë qendror dhe lokal, ministrat dhe...

Nga marrja e ambienteve te blerja e mobljeve dhe armëve/ KLSH...

Procedurat për marrjen e ambienteve për Byronë Kombëtare të Hetimit, për blerjen e mobiljeve të zyrave, blerjen e armëve të zjarrit dhe pajisjeve të...

“Thesi elektoral”, Safet Gjici i Kukësit 1 miliard lekë për riparim...

Qyteti i Kukësit, për fat të keq, është një ndër më të varfërit dhe një prej zonave urbane me numrin më të ulët të...

Veliaj “drejton” edhe Kavajën! “Fusha” fiton tenderin 5 milionë euro për...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, është drejtuesi politik i Rilindjes për qarkun e Tiranës. Dhe pasi betonizoi me mijëra leje ndertimi kryeqytetin, Veliaj...

Tërmeti, Covidi, vrasje e protesta! Pandeli Majko merret me tendera për...

Nga Boldnews.al Ish-kryeministri Pandeli Majko, i cili prej pak kohësh drejton Ministrinë e Shtetit për Diasporën, vazhdon te qëndrojë jashtë debateve që shqetësojnë shqiptarët. Ai është...
WhatsApp DENONCO