E entje, Gusht 6, 2020
Etiketimet Tendera

Etiketim: tendera

Manastirliu, 2.4 mln euro për Skanera e Rezonancë, ekspertët “çmontojnë” skemën...

Nga Boldnews.al Ekspertë të pajisjeve mjekësore kanë identifikuar një mori të dhënash, të cilat forcojnë dyshimet paraprake të "Boldnews.al" se tenderat e shpallur së fundmi...

Tenderi i Manastirliut për Skanera dhe Rezonancë, dyshime për fitues të...

Nga Boldnews.al Ministria e Shëndetësisë po planifikon blerjen e një aparati Rezonancë Magnetike dhe 3 skanera CT, me vlerë totale rreth 2.4 milionë euro, nëpërmjet...

Tenderat e dyshimtë të Veliajt, Open Data zbulon parregullsitë te 610...

Open Data konsideron si të dyshimtë, duke vendosur flamuj të kuq, për 610 procedura tenderimi, që përbëjnë rreth 22.8 % të tenderave të shpallura...

Tenderë pa shpallje, institucionet prokuruan 8.9 milion euro gjatë epidemisë

Rreth 1.1 miliardë lekë (8.92 milionë euro) u tenderuan nga institucionet publike me prokurim të drejtpërdrejtë gjatë periudhës së epidemisë të shkaktuar nga COVID-19,...

Tenderi për pajisjet mjekësore/ Joti i QSUT, mes “fituesit të paracaktuar”...

Nga Boldnews.al Në një mëngjes të korrikut 2019, dy inxhinjerë austriakë, me origjinë kroatë, përfaqësues të një kompanie pajisjesh mjekësore, me seli në Austri, ngjitën...

Tender me “helm gjarpri”/ Manastirliu i “dhuron” Farma Net Albania 800...

Nga Boldnews.al Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu dhe kompania “Farma Net Albania”, të cilët aktualisht janë nën hetim nga Prokuroria Speciale për tenderat “urgjentë” të...

Hetimi ndaj Manastirliut/ Pajisjet mjekësore, SPAK kërkon informacione nga Doganat dhe...

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) prej më shumë se tre javësh ka nisur hetimet lidhur me tenderat e Ministrisë...

Tenderat sekretë, pyetjet e SPAK që s´kanë marrë përgjigje/ Ministria e...

Ministria e Shëndetësisë thotë se i ka dërguar SPAK-ut të gjitha dokumentet që janë kërkuar për tenderat. Gjithashtu edhe KLSH ka nisur një verifikim...

Tenderi skandaloz i Veliajt/ Blen pajisje anti-Covid te një kompani spektaklesh

Nga Boldnews.al Bashkia e Tiranës, e drejtuar nga Erion Veliaj, i shtohet listës së institucioneve shtetërore që zhvillojnë tendera skandalozë nën petkun e masave mbrojtëse...

Tenderat sekretë/ SPAK: Hetime intensive për Xhaçkën dhe Manastirliun

SPAK po kryen hetime intensive për procedimet që kanë si objekt prokurimet e zhvilluara në kushte emergjence të pandemisë nga Ministria e Mbrojtjes, si...

Tenderat në kohën e Covid-19/ KLSH: Do auditojmë denoncimet, dosjet ia...

Kontrolli i Lartë i Shtetit kërkon që procedurat e sigurimit të mallrave dhe shërbimeve publike të jenë konformim ligjeve, të hapura dhe transparente. Përmes një...

“Tenderat sekretë”, Meta: Inkurajoj organet e drejtësisë të reagojnë

Presidenti Ilir Meta inkurajoi organet e drejjtësisë që të veprojnë për denoncimet që janë bërë nga opozita lidhur me ato që konsiderohen si tendera...

“Trusti” i kompanive farmaceutike/ Skema si ndajnë miliona euro të tenderave...

Nga Boldnews.al Ekziston një fije, jo shumë e dukshme, që lidh disa kompani farmaceutike, të cilat fitojnë më shpesh tenderat multi-milionë euro të Shëndetësisë. Të paktën,...
WhatsApp DENONCO