E dielë, Gusht 9, 2020
Etiketimet Teatri

Etiketim: Teatri

Veliaj mban sekret studimin 600 mln lekë për Teatrin e ri....

Nga Boldnews.al Rreth dy javë më parë, aktori i njohur shqiptar, Robert Ndrenika, u citua në media të shprehej i kënaqur me projektin e ri...

Veliaj shkatërroi Teatrin “se nuk ka para”, jep 15 mln euro...

Nga Boldnews.al Dy muaj pasi shkatërroi me buldozerë godinën historike të Teatrit Kombëtar, me argumentin se ishte rrënuar dhe nuk kishin para për ta...

Budina letër të hapur Ramës: Më lejo të jap një shfaqje...

Regjisori dhe aktori Edmond Budina i është drejtuar me një letër të hapur kryeministrit Edi Rama. Budina shprehet se kërkon hapësirën publike te Teatri Kombëtar...

Nga Teatri Kombëtar i Tiranës tek Shën Sofia e Stambollit

Nga GENC POLLO Në prill 2009, asokohe zëvendëskryeministër, i prija delegacionit shtetëror shqiptar në të dytin Forum Global të Aleancës së Civilizimive që mbahej në...

Shembja e Teatrit/ Radoja: Na dhunuan e na tradhëtuan, shumica prej...

Në një intervistë për "A-Show" në Syri TV, aktori i mirënjohur, Gulielm Radoja, foli për shembjen e Teatrit Kombëtar. Të rindërtohet teatri ose kompleksi...

Budina del nga karantina: Isha në burg të detyruar, s’mund të...

Regjisori Edmond Budina është rikthyer te sheshi i Teatrit Kombëtar pas dy javësh karantinim të detyruar. Përmes një video-mesazhi në Facebook, Budina shprehet se ishte...

Skandali/ Veliaj shpall tenderin për Teatrin Kombëtar dy muaj pasi rrënoi...

Nga Boldnews.al Rreth dy muaj pas shkatërrimit të dhunshëm të godinës së Teatrit Kombëtar, Bashkia e Tiranës ka shpallur tenderin për “Studim-Projektim “Ndërtim i Teatrit...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit tjetër padi në SPAK ndaj Ramës,...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka dorëzuar një tjetër padi në SPAK lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar, veprim që u krye më 17...

Presidenti i PE: Po ndjekim nga afër hetimet lidhur me shembjen...

Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli i ka dërguar sot një letër Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar. Kreu i PE-së shprehet se institucioni...

Shembja e Teatrit shqetësim në PE/ “Të hetohen autorët e dhunës...

Shembja e Teatrit Kombëtar në Tiranë u diskutua këtë të hënë në komisionin e Jashtëm të Parlamentit Europian. Përfaqësuesja e Komisionit, Angelina Eichorst u shpreh...

Pollo: Grupi negociator me BE i mangët, nme a anëtarë të...

Qeveria shqiptare do të duhet të paraqesë një raport të plotë mbi ngërçin në sistemin e drejtësisë dhe në vlerësimin e zgjedhjeve vendore para...

Një muaj nga shembja e Teatrit, Vetëvendosja: Rindërtim siç ishte dhe...

Një muaj nga shembja e Teatrit Kombëtar në Tiranë, Lëvizja Vetëvendosje kërkon rindërtimin e godinës siç ishte dhe drejtësi për dhunën e ushtruar nga...

Shembja e Teatrit Kombëtar, tjetër padi në SPAK/ Budina: Do u...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka paraqitur një kallëzim të ri në SPAK lidhur me Teatrin Kombëtar, i cili u shemb në 17 maj....
WhatsApp DENONCO