E martë, Maj 18, 2021
Etiketimet Studimi

Etiketim: studimi

Vaksina kineze ju mbron vetëm 56 %, publikohen të dhënat nga...

Kili ka siguruar një demonstrim në kohë reale të efektivitetit të vaksinës kineze Sinovac, dhe rezultatet tregojnë se ajo është 56.5% efektive dy javë...

Mësimi online, Alimehmeti: Vendim i pabazuar, studimi italian e rrëzoi si...

Epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti shprehet se mbyllja e shkollave me argumentin e parandalimit të përhapjes së COVID-19 ishte vendim i pabazuar. Ai i...

Studimi: Institucionet e reja të drejtësisë shqiptare, pak rezultate në vitin...

Qendra për Studimin e Demokracisë dhe Qeverisjes publikoi këtë fundjavë studimin e parë mbi institucionet e reja të drejtësisë në vitin e parë të...

Trajtimi i pacientëve me Covid, Alimehmeti publikon studimin: Ja medikamenti që...

Epidemilogu Ilir Alimehmeti ka publikuar një studim në lidhje me efektshmërinë e aspirinës tek pacientët e prekur nga COVID. Ai shprehet se studiuesit...

Ekspertët e shëndetit paraqesin të dhëna mbi sigurinë e AstraZeneca ndërsa...

Ekspertët globalë të shëndetit u vunë nën presion në rritje të Martën për të pastruar pyetjet mbi sigurinë e goditjes COVID-19 të AstraZeneca, ndërsa...

Zbulohet ilaçi që bën mrekullinë, shëron brenda 48-orëve rastet e rënda...

Lajm i mirë nga Izraeli që mund të përmbysë kursin e sëmundjes Covid-19. Së bashku me antitrupat monoklonalë, të përcaktuar nga ekspertët si “revolucionarë”, sepse...

Vaksina anti-Covid, ja çfarë thonë studimet e fundit

Njerëzit, që janë vaksinuar kundër COVID-19 do të kenë lehtësira, sa i përket udhëtimeve apo edhe në respektimin e masave anti-COVID. Agjencia Evropiane e Barnave...

Marrin fund dyshimet, studimi i ri zbulon ‘origjinën’ e Covid-19

Një analizë e re ka zbuluar se koronavirusi Covid-19 mund të ketë ardhur nga një sëmundje vdekjeprurëse e derrave. Ethet afrikane të derrit (ASF),...

Studimi britanik: Një dozë e Pfizer mjafton, zvogëlon rrezikun e sëmundjes...

Një dozë e vaksinës Pfizer, sipas studiuesve britanikë është e mjaftueshme për të ulur ndjeshëm jo vetëm rrezikun e sëmundjes, por edhe transmetimit të...

VIDEO/ Studimi i japonezëve, si shpërndahet Covid vetëm duke folur

Sipas një studimi, parukieret, estetistët dhe profesionistët mjekësorë që janë të infektuar me Covid-19 mund të përhapin virusin tek pacientët dhe klientët e tyre...

Kjo video tregon se si Covid-19 mund të përhapet përmes të...

Videoja tregon sesi e folura mund të përhapë Covid – me parukierë të infektuar, mjekë dhe dentistë të gjithë në gjendje të transmetojnë virusin...

Testimi për Covid-19 arrin një tjetër nivel: Gati pajisja që zbulon...

Lufta me Covid-19 është ende larg përfundimit, prandaj dhe shkencëtarët e ndryshëm po punojnë për të përmirësuar mjetet që ndihmojnë në këtë betejë të...

Studimi: Personat që kanë kaluar Covid-19 kanë probleme me kujtesën

Jeni të shpërqendruar, harroni shpesh gjërat që duhet të bëni, jeni të zhytur në një lloj mjegulle mendore edhe muaj pasi keni kaluar Covid-19. Këto...
WhatsApp DENONCO