E martë, Dhjetor 10, 2019
Etiketimet Rilindje

Etiketim: Rilindje

Buxheti 2020/ Edhe Kryebashkiakët e Rilindjes të pakënaqur: Të rriten fondet…

Bashkitë në vend kanë shprehur shqetësimin për projektbuxhetin 2020 duke theksuar se rritja e trensfertës së pakushtëzuar është me vetëm 2.7 për qind një...

Nuk është fadromë, është tanku i Rilindjes

Nga Boldnews.al Dhjetëra fadroma të pushtetit bënë përgatitjet e fundit natën e së hënës. Motorët u vunë në punë, majat e skrepëve u mprehën dhe...

Lidhjet e krimit me Rilindjen, gazetari bën deklaratën e fortë

Gazetari Basir Çollaku i ftuar në Syri Tv ka komentuar situatën kriminale në Shqipëri, përfshi edhe atentatin e fundit ndaj prokurorit Arjan Ndoja. Çollaku tha...

Të gjitha rrugët e krimit të çojnë te “Rilindja”/ Ish-deputeti bën...

Të gjitha rrugët e krimit të çojnë te "Rilindja". Kështu shkruan në një postim në rrjet, ish-deputeti demokrat Flamur Noka, sipas të cilit edhe kur...

Shpërthen ish-kreu i PS-së/ Nuk e votoj më Rilindjen dhe Ramën,...

Pakënaqësitë dhe akuzat në drejtim të kryeministrit Edi Rama dhe Rilindjes nuk vijnë vetëm nga ata që janë pjesë e opozitës, por edhe nga...

Kandidatët e Rilindjes për 30 qershorin/ Zgjedhësit të dalin të na...

Partia Socialiste vijon prezantimet e kandidatëve të saj për kryebashkiakë. Por ajo që bie në sy gjatë prezantimeve është thirrja që i bëhet qytetarëve...

Rama po shkon drejt zgjedhjeve të parakohshme, thjesht po fiton…

Nga Boldnews.al Kryeministri Edi Rama ka nisur prej javësh takimet në çdo qytet, duke e lidhur këtë më zgjedhjet vendore të 30 qershorit të dekretuara...

E rëndë, 20 ushtarakë humbin ndjenjat nga fjalimi i Ramës, Rilindasit...

Nga Boldnews.al Në fjalimet e tij ka një përrua psiqik, që kurrsesi nuk lidhet me patologji, por me formë komunikimi. Është ai moment kur flet...

Kongresi i PS-së, çfarë mesazhi do të përcjellë Fatos Nano…

Fatos Nano, lideri historik i socialistëve, do të jetë prezent nesër në Kongresin e forcës politike që drejtoi deri në 2005, kohë kur u...

“Një “Astir” i dytë!”/ Katastrofa e radhës e Rilindjes (VIDEO)

Deputeti që dogji mandatin, Tritan Shehu, në një postim në rrjetet sociale thotë se në Këlcyr po përsëritet një “Astir” I dytë. Sipas Shehut kërkohet...

Hipokrizia/ “Skalionet” on-line të Rilindjes mbrojnë Lefter Kokën

Nga Boldnews.al “Rilindja” ka dalë hapur në mbrojtje të deputetit opozitar, Lefter Koka, i cili refuzoi të bashkohej me kolegët e tij në nismën për...

Rama flet si drejtues komunaleje/ Dhomat e zhveshjes të vogla, shyqyr...

Kryeministri Edi Rama, gjatë një bashkëbisedimi me banorë të Rrëshenit, u shpreh se falë ndërhyrjes së tij, dhomat e zhveshjes në pallatin e lojrave...
WhatsApp DENONCO