E mërkurë, Janar 27, 2021
Etiketimet Restorante

Etiketim: restorante

Situata nga COVID-19, Pipero: Baret dhe lokalet të respektojnë protokollet, ose...

“Për mua sot që flasim, vendi, mjedisi, ku më së shumti qarkullon dhe përcillet virusi janë baret, kafetë, më pak restorantet”, tha mjeku i...

Matje temperature, maska, distancë nga 1.5 në 2 metra/ Ja protokollet...

Komiteti Teknik i Ekspertëve miratoi sot protokollet e sigurisë për hapjen e bareve, restoranteve dhe pishinave në ambientet e mbyllura. Këto subjekte do të...

Shqiptarët në karantinë shpenzuan 54 milion euro më pak në bare...

Baret e restorantet ishin të mbyllura për gati tre muaj, nga mesi i marsit deri në mesin e muajt maj, duke i detyruar shqiptarët...

Ministri i Financave në Angli: ‘Hani jashtë’ për të mbështetur restorantet

Ministri i Financave, Rishi Sunak inkurajoi sot britanikët të “hanë jashtë për të mbështetur” punësimin në restorante, në ditën e parë të rihapjes së...

Anglia rihap baret, restorantet dhe parukeritë, për herë të parë në...

Për herë të parë në tre muaj Anglia lejoi hapjen e restoranteve, bareve dhe salloneve të bukurisë, të cilat u mbyllën si pasojë e...

Conte: Rihapëm baret dhe restorantet, kujdes ndaj rishfaqjes së Covid-19

Italia ka rihapur baret dhe restorantet, por duhet të ketë kujdes ndaj një rishfaqjeje të koronavirusit, deklaroi sot kryeministri italian, Giuseppe Conte. “Sot vendi po...

Nga e hëna, Lombardia vendos të hapë restorantet

Lombardia, rajoni më i prekur nga koronavisuri në Italinë fqinje, do të rihapë dyqanet, restorantet dhe parukeritë të hënën. Sipas të dhënave zyrtare të publikuara...

Protokollet për hapjen e bareve dhe restoranteve/ Ja masat që duhet...

Baret dhe restorantet që pritet të hapen më 18 maj do të kenë rregulla strikte higjiene dhe dezinfektimi të vazhdueshëm në mënyrë që të...

Vendimi ekstrem/ Mbyllen baret, lokalet dhe restorantet në Tiranë dhe Durrës

Mbyllen baret dhe restorantet në Tiranë dhe Durrës. Kjo është bërë e ditur nga Kryeministri Edi Rama në kuadër të masave për parandalimin e...

FOTO/ Guardia di Finanza nis hetimet për 26 vjeçarin shqiptar, administron...

Guardia di Finanza ka nisur hetimet ndaj një 26-vjeçari shqiptar, i cili administron 5 restorante. Dyshimet janë se ai është përfshirë në veprimtari të paligjshme,...
WhatsApp DENONCO