E dielë, Gusht 9, 2020
Etiketimet Rajon

Etiketim: rajon

Llogaritjet/ Shqipëria, me paga mbi 30% më të ulëta se vendet...

Në çfarëdo sektori që të zgjedhësh të punosh në Shqipëri, paga për një të punësuar është më e ulëta në rajon. “Monitor” ka krahasuar tabelat...

Udhëtimet jashtë vendit, ja kush mund të lëvizë në vendet e...

Policia e Shtetit informoi ditën e sotme mbi situatën e lëvizjes jashtë vendit. Teksa dimë se kufiri me Kosovën është i hapur për personat dhe...

BE mund të mos i hapë kufijtë pas 1 korrikut për...

Kufijtë e jashtëm të Bashkimit Evropian mund të mbeten të mbyllur për shqiptarët dhe pjesën tjetër të rajonit edhe përtej 1 korrikut. 2 javë...

Mjekësia shqiptare me infrastrukturën me të dobët në Rajon/ 1.2 mjekë...

Shqipëria rriti së fundmi me gati 20 për qind numrin e shtretërve për të përballuar pandeminë Covid-19, duke përshtatur një godinë në autostradë për...

Kemi më shumë vdekje në rajon. Pse Infektivi?

Nga Aranita Brahaj Statistikat e të vdekurve kundrejt të infektuarve sapo kaloi 6%. Po vdesin pacientë më shumë se në Rajon, po konkurrojmë indikatorët negativ të...

Ronaldinho nuk gjen qetësi, në Paraguai e arrestojnë sërish dhe dërgohet...

Edhe pse u lirua fillimisht nga autoritetet në Paraguai, futbollisti i famshëm, Ronaldinho mbetet përsëri në rajonin e policisë. 39-vjeçari u shoqërua nga forcat e...

Mini-Shengeni, Haradinaj: Po rritet ndikimi rus e kinez në Rajon

Kryeministri i Kosovës, në largim, Ramush Haradinaj, kritikoi me tone të ashpra planin për Mini-shengenin Ballkanik. Ai e konsideron nismën e Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut...

Shqipëria, vendi me taksat më të larta në Rajon

Bizneset e Shqipërisë dhe të Serbisë kanë barrën më të lartë të taksave në rajon. Sipas të dhënave të raportit “Doing Business 2020”, të...

Investimi 1 miliardë euro/Shpresa për disa shtete të Rajonit, por jo...

Ky është tërmet ekonomik! Me këtë titull dhe të tjera të ngjashme janë mbushur mediat serbe dhe bullgare prej ditësh. Bëhet fjalë për një...

Borxhi më i lartë për 2018, ja ku renditet Shqipëria…

Shqipëria dhe Mali i Zi u renditën nga Komisioni Europian me borxhin publik më të lartë në rajon për vitin 2018, në raportin periodik...

Pagat e Kryeministrave të Rajonit, ja kush kryeson listën/ Shqiptarët të...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe homologu I tij në Shqipëri, Edi Rama, marrin pagat më të larta në rajon krahasuar me pagën mesatare...
WhatsApp DENONCO