E premte, Maj 7, 2021
Etiketimet Rajon

Etiketim: rajon

“100 dështimet e Ramës”/ Basha: Vendi ynë me pagat më të...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha renditi si një ndër dështimet e kryeministrit Edi Rama në këto 8 vite qeverisje, pagat e ulëta në...

Sa paguhen shqiptarët në raport me europianët? Pagat e bankierëve, IT,...

Puna në bankë ose në sigurime sjell sot në vend shpërblimin më të madh material. Sipas INSTAT, paga mesatare në sektorin e “Aktiviteteve Financiare...

A duhet të trembemi nga tërmeti që goditi Greqinë? Ja çfarë...

Tërmeti 6.3 i shkallës rihter që goditi sot Greqinë u ndje edhe në Shqipëri, ndërsa shqetësim ka shkaktuar edhe në Turqi. Sizmologu turk Prof....

Analisti grek: Biden do mbështesë faktorin shqiptar në Ballkan, Athina duhet...

Andreas Banoutsos, analist grek, njohës i çështjeve rajonale ka bërë një analizë për lëvizjet dhe cfarë pritet që të ndodhë në Mesdhe pasi Joe...

Jo vetëm për bizneset, Shqipëria ka çmimet më të larta në...

Familjet shqiptare e paguajnë energjinë më shtrenjtë se vendet e tjera të rajonit. E dhëna bëhet e ditur nga Eurostat, që ka publikuar statistikat...

Rriten rastet e reja me Covid-19 në Greqi, humbin jetën 63...

Në 24 orët e fundit në Greqi janë shënuar 2422 raste të reja me koronavirus. 63 pacientë nuk kanë mundur dot të fitojnë betejën...

Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal: Ballkani, me shërbime të dobëta shëndetësore, Shqipëria...

Teksa e gjithë bota është mbërthyer nga emergjenca shëndetësore për shkak të koronavirusit, Ballkani dhe veçanërisht Shqipëria po përballen me kapacitete të dobëta në...

Nuk ndalen përpjekjet për të ikur, aplikimet për azil të shqiptarëve,...

Pas një rënieje të fortë në prill dhe në muaj, aplikimet për azil të shqiptarëve kanë shënuar tendencë rritëse në qershor, ndonëse me ritme...

Llogaritjet/ Shqipëria, me paga mbi 30% më të ulëta se vendet...

Në çfarëdo sektori që të zgjedhësh të punosh në Shqipëri, paga për një të punësuar është më e ulëta në rajon. “Monitor” ka krahasuar tabelat...

Udhëtimet jashtë vendit, ja kush mund të lëvizë në vendet e...

Policia e Shtetit informoi ditën e sotme mbi situatën e lëvizjes jashtë vendit. Teksa dimë se kufiri me Kosovën është i hapur për personat dhe...

BE mund të mos i hapë kufijtë pas 1 korrikut për...

Kufijtë e jashtëm të Bashkimit Evropian mund të mbeten të mbyllur për shqiptarët dhe pjesën tjetër të rajonit edhe përtej 1 korrikut. 2 javë...

Mjekësia shqiptare me infrastrukturën me të dobët në Rajon/ 1.2 mjekë...

Shqipëria rriti së fundmi me gati 20 për qind numrin e shtretërve për të përballuar pandeminë Covid-19, duke përshtatur një godinë në autostradë për...

Kemi më shumë vdekje në rajon. Pse Infektivi?

Nga Aranita Brahaj Statistikat e të vdekurve kundrejt të infektuarve sapo kaloi 6%. Po vdesin pacientë më shumë se në Rajon, po konkurrojmë indikatorët negativ të...
WhatsApp DENONCO