E hënë, Nentor 29, 2021
Etiketimet Propozime

Etiketim: propozime

Tabaku në Kuvend: Pranoni uljen e TVSH nga 20 në 6...

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, i mazhorancës në Kuvend që të pranojë propozimin për uljen e TVSH-së për produktet e shportës nga 20-6%, të...

Përplasja në PD, ja dy emrat që propozon Paloka për verifikimin...

Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD-së Edi Paloka, ka propozuar një zgjidhje për ngërçin në PD me mbledhjen e firmave për të thirrur Kuvendin...

Reforma Territoriale, Çupi: Do propozojmë një hartë të re elektorale

Deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi, u shpreh se opozita do të diskutojë me ekspertë të fushës për të hartuar një Reformë Territoriale në...

VIDEO/ Basha: Nga Vettingu i politikanëve te zhbërja e ndryshimeve Kushtetuese,...

Partia Demokratike ka vendosur të dorëzojë në Kuvend amendamente për ndryshime kushtetuese që lidhen me reformën territoriale si dhe reformën zgjedhore.Vendimi është marrë në...

“Kryetari i partisë kandidon në 4 qarqe”/ Pazar në Kuvend për...

Drafti i propozuar nga socialistët në Kuvend mbi ndryshimet në Kodin Zgjedhor duket se po kthehet në një dokument qesharak.Pasi çuan drejt dështimit konsensusin...

Përfundon mbledhja e Këshillit Politik/ Gjiknuri: Opozita ka taktika imponuese, kërkojmë...

Përfaqësuesi i PS, në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri, në një prononcim për mediat pas përfundimit të mbledhjes, tha se i ka kërkuar Opozitës së...

Propozimet e PD befasojnë edhe Ngjelën/ “Janë pjesë e sistemit amerikan”

Avokati Spartak Ngjela ka pranuar se ka mbetur i befasuar nga zhvillimet më të fundit në kampin opozitar, teksa votohet për kandidatët për deputetë...

30 propozime alternative për ta nxjerrë ekonominë nga mizerja

Akademiku Artan Fuga ka renditur 30 propozime, që sipas tij, do të nxjerrin ekonminë nga mizerja. Fuga shprehet se ekonominë shqiptare e ka shkatërruar...

100 kandidatë për deputet vetëm nga Shkodra, ja disa nga emrat

Partia Demokratike vijon të mbledhë propozimet nga degët e saj në rrethe mbi emrat që propozohen si kandidatë për deputetë.Mësohet se nnga dega e...

Propozimi surprizë te Ligjet, pragu elektoral 2% / Lita del kundër...

Këshilli i Legjislacionit dhe Komisioni i Ligjeve ka vijuar diskutimet lidhur me ndryshimet e kërkuara nga ajo që njihet si opozita parlamentare për ndryshimet...

Maqedonia e Veriut drejt rimbylljes, propozohet karantina pas orës 22:00

Maqedonia e Veriut është vendi më problematik në Ballkan dhe ndoshta nga të paktit në Europë që po përjeton një shtim rastesh pas valës...

Plani i rimëkëmbjes, 15 propozimet e biznesit

Humbjet monetare dhe të vendeve të punës që ka krijuar pandemia COVID-19 po synohen të zbatohen nëpërmjet një plani për rimëkëmbjen e ekonomisë, i...

Bylykbashi: Shkeljet zgjedhore t´i shqyrtojë Kushtetuesja. Identifikim biometrik për zgjedhësit

Oerd Bylykbashi, përfaqësues i PD-së në Këshillin Politik, tha sot se opozita ka propozuar që të jetë Gjykata Kushtetuese institucioni që të shqyrtojë shkeljet...

Të Fundit