E hënë, Nentor 29, 2021
Etiketimet Politike boldnew shost domain

Etiketim: politike boldnew shost domain

Vetting për politikanët? Gjata: SPAK dështoi me gjyqtarët, e pamundur ta...

Ish-sekretari për çështjet juridike në PD, Çlirim Gjata, në një intervistë me Skype në Syri Tv, foli për deklaratën e Lulzim Bashës se duhet...

Deputeti shqiptar në parlamentin serb: Vendimi i Kosovës i drejtë, duhet...

Pas tensioneve në rritje në veri, Deputeti shqiptar në parlamentin e Serbisë Shaip Kamberi e ka cilësuar të drejtë vendimin e qeverisë së Kosovës...

Krijimi i agjencisë së Propagandës/ Gjekmarkaj: Rama ndërtoi dhe kolonat ku...

Deputeti dhe kryetari i Komisionit të Edukimit dhe Medias në Kuvendin e Shqipërisë, Agron Gjekmarkaj, ka reaguar lidhur me vendimin më të ri të...

Çim Peka: Basha po kërkon justifikim të bëhet bashkë me Ramën

Çim Peka ka folur në Syri TV, për ekipin e ri drejtues të Partisë Demokratike dhe rolin e Sali Berishës në Parlament.Peka tha se...

‘Shame on them’/ Dhoma e përmbaruesve i kërkon llogari Ramës: Po...

Dhoma Kombëtare e Përmbaruesve Gjyqësorë Privatë (DHKPGJP), ka bërë një deklaratë të forë pas fjalimit të gjatë të kryeministrit Edi Rama një ditë më...

‘Të zhdukim virusin e hipokrizisë!’/ Meta shpërndan mesazhin e Papa Franceskut

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shpërndarë një lajm, ku Papa Francesku flet përpara një audience, e ku vë në dukje fenomenin e “virusit...

Pampuri: Shtyrja e fillimit të shkollës, ndërtimi i një kaosi të...

E ftuar në hapsirën Intervista e Ditës në SYRI TV, Orjola Pampuri ka folur mbi vendimin për të shtyrë nisjen e vitit të ri...

Ballkani i hapur/ Abazi: Një shkëputje Kosovë-Shqipëri në përvjetorin e Konferencës...

Forumin “Ballkani i hapur” që u mbajt sot në Shkup, drejtuesi i Vetëvendosjes për Tiranën, Bojken Abazi, e quajti “Ballkani i shqyer”.Në studion e...

Minishengeni Ballkanik/ Vasili: Rama armik i Kosovës

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, në një intervistë me gazetaren Eneida Ndoci, në Syri Tv, foli ndër të tjera edhe për Mini-Shengenin Ballkanik.Vasili theksoi...

Mark Marku: PD duhet të ‘ngrijë’ raportet me Berishën pas shpalljes...

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike në qarkun e Lezhës, Mark Marku ka kërkuar ‘ngrirjen’ e përkohshme të ish-kryeministrit Sali Berisha.I ftuar në emisionin...

Dokumenti/ Daja i Edi Ramës firmosi vrasjen e poetëve Vilson Blloshmi...

Botohet dosja sekrete e Sigurimit të Shtetit kundër poetit të pushkatuar Vilson Blloshmi. Në Tiranë, sapo ka dalë nga shtypi një libër me dosjen...

Kunati i Saimir Tahirit pronar i fermës superluksoze në Tiranë

Alban Berisha, kunat i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, rezulton investitor dhe posedues (me letra) i një prej fermave më luksoze në Shqipëri.Ferma është...

Vizita në Tiranë/ Zëri Amerikës zbulon pse Reeker nuk pati takim...

Ndihmës Sekretari i Shtetit në Detyrë për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Ambasadori Philip T. Reeker zhvilloi sot një vizitë zyrtare në Tiranë. Gjatë qëndrimit...

Të Fundit