E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet OKB

Etiketim: OKB

OKB-ja: Në burgjet e Koresë Veriore ka shumë torturë dhe punë...

Zyra për të Drejtat e Njeriut e Kombeve të Bashkuara tha të martën se tortura dhe puna e detyrueshme janë shumë të përhapura në...

Gjenevë/ OKB: Po shkojmë drejt një ngrohjeje globale të rëndë

Bota po shkon drejt një ngrohjeje globale katastrofike në shekullin XXI, pas një viti rekord 2020 për temperaturat, paralajmëroi dje OKB duke bërë thirrje...

Raporti i OKB, Këlliçi: Qeverisë nuk i nxihet faqja, a do...

Belind Këlliçi, kryetar i FRPD, ka reaguar mbi raportin e OKB-së, në të cilin theksohet se Shqipëria është vendi kryesor në Europë i origjinës...

Sondazhi i OKB: Shqiptarët më pesimistë se Bota, 46% presin të...

Shqiptarët janë më pesimistë se mesatarja botërore, kur vjen puna te pritshmëritë për të ardhmen, sipas një sondazhi global të zhvilluar nga Organizata e...

Ambasadori gjerman masakron Ivica Daçiç në OKB: Serbët kanë vrarë dhe...

Takimi i Këshillit të Sigurimit për Kosovën ka filluar të mërkurën, më 21 tetor, me gjysmë ore vonesë, sepse Rusia kërkonte largimin e ministres...

OKB: Ndryshimet klimatike, shkak për dyfishimin e katastrofave natyrore

Ndryshimi i klimës është shkaku kryesor për dyfishimin e katastrofave natyrore nëpër botë në njëzet vjet. Ky është konkluzioni që ka dalë nga një...

OKB thirrje për ndërprerje të menjëhershme të luftimeve në Tripoli

OKB bëri sot thirrje për ndërprerje të menjëhershëm të armiqësive midis dy grupeve të armatosura në Tajoura, në lindje të kryeqytetit Tripoli, sipas një...

Putin i ofron falas vaksinën ruse stafit të OKB-së

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i ka ofruar falas stafit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB) një dozë nga vaksina ruse kundër koronavirusit,...

Trump flet në asamblenë e OKB-së për virusin, sulmon Kinën

Në një fjalim për Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, mbajtur virtualisht, Presidenti amerikan Donald Trump tha se 75 vjet pas Luftës së...

OKB: Pandemia e COVID-19 nuk e ka ndalur ndryshimin klimatik

Ndryshimi i klimës po vazhdon pa u ndalur, pavarësisht ngadalësimit ekonomik të shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, paralajmëroi sot OKB në një raport të...

OKB: Pandemia e koronavirusit i ka zhytur në varfëri gratë kudo...

Pandemia e koronavirusit do ta thellojë akoma më shumë hendekun e varfërisë mes meshkujve dhe femrave. Sipas Organizatës së Kombeve të Bashkuara, si pasojë e...

“Kishte natyrë diskriminuese”, OKB: Dhuna e policisë ndaj Blake ishte e...

Lidhur me plagosjen e afro-amerikanit të paarmatosur nga policia ka reaguar edhe Zyra e Kombeve të Bashkuara për të drejtat e njeriut. Organizata e...

OKB refuzon rezolutën e SHBA-së për zgjatjen e embargos ndaj armëve...

Këshilli i Sigurisë në Kombet e Bashkuara ka refuzuar një rezolutë të propozuar nga Shtetet e Bashkuara për zgjatjen e embargos ndaj armëve të...
WhatsApp DENONCO