E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet Nobel

Etiketim: Nobel

Presidenti lituanez nominon udhëheqësin e opozitës së Bjellorusisë për çmimin Nobel

Presidenti lituanez Gitanas Nauseda ka nominuar udhëheqësin e opozitës në Bjellorusi Sviatlana Tsikhanouskaya për Çmimin Nobel për Paqe, thanë të shtunën dy burime me...

Dy profesorë amerikanë fitojnë çmimin Nobel në Ekonomi

Çmimin Nobel në Ekonomi për vitin 2020 e kanë fituar dy amerikanë, Paul Milgrom, 72 vjeç dhe mbikëqyrësi i tezës së tij Robert Wilson,...

Anullohet ceremonia e çmimeve “Nobel 2020”, ja si do të shpallen...

Për herë të parë që prej vitit 1944 nuk do të ketë ceremoni çmimesh Nobel në Stokholm dhe arsyeja është e qartë pandemia. Ceremonia e...

COVID/ Anulohet ceremonia e ndarjes së çmimeve Nobel

Fondacioni Nobel, i cili administron ndarjen e çmimeve prestigjioze Nobel, thotë se për shkak të pandemisë koronavirusit, ka anuluar ceremoninë tradicionale, që mbahet çdo...

Murad: Vdekja e al-Baghdadi-t nuk mjafton

Fituesja e çmimit Nobel për Paqen, Nadia Murad, deklaroi se vrasja e udhëheqësit të Shtetit Islamik, Abu Bakr al-Baghdadi nuk ishte e mjaftueshme dhe...

Leksionet e Nobelit të Ekonomisë për varfërinë

Këtë vit e fituan tre laureatëve, politikat e të cilëve po përpiqen të lehtësojnë barrën e rëndë të varfërisë. Gjetjet e rastësishme ndihmojnë politikëbërësit...
WhatsApp DENONCO