E premte, Mars 5, 2021
Etiketimet Negociata

Etiketim: negociata

Hapja e negociatave me BE, Rama: Fajin e ka Holanda, ne...

Kryeministri Edi Rama u shpreh sot nga Berati se zyrtarizimi për hapjen e negociatave mes Shqipërisë dhe BE nuk ka ndodhur formalisht jo për...

Zgjedhjet/ Duka e thotë hapur: Nëse s´jam i dyti në listën...

Partia Demokratike dhe aleatët e saj mbyllën dje marrëveshjen lidhur me përfshirjen në një koalicion, por vijojnë bisedimet lidhur me renditjen e kandidatëve të...

Zgjedhjet e 25 prillit, Basha tenton koalicion edhe me Topin?

Partia Demokratike po tenton të krijojë një koalicion të gjerë, madje duke përfshirë edhe FRD e Bamir Topit. Nga raportimet mediatike mësohet se zyrtarë të...

Afati i fundit/ PD regjistron sot koalicionin “Shqipëria Fiton”, ja çfarë...

Partia Demokratike pritet të depozitojë sot në KQZ kërkesën për regjistrimin e koalicionit që do të emërtohet "Shqipëria Fiton". Në këtë koalicion përfshihen PR, LZHK,...

Negociatat/ Mediu-Basha, bisedime të zgjatura

Mes Partisë Demokratike dhe Partisë Republikane nuk ka ende një marrëveshje për koalicion për zgjedhjet e 25 Prillit. Pasditen e sotme kreu i PR, Fatmir...

Zhvillimet në kampin opozitar, Basha: Negociatat vijojnë, shumë shpejt pritet një...

"Negociatat me aleatët po vijojnë dhe shumë shpejt do të ketë një deklaratë nga grupi negociator", u shpreh kreu demokrat Lulzim Basha, pa dhënë...

Sulmi fokusi i Tiranës, negociata me dy futbollistë

Kampionët në fuqi duan një goditje me peshë në majën e sulmit dhe ashtu siç ka paralajmëruar “Panorama Sport”, i preferuari mbetet bullgari Ahmed...

Kufiri detar me Greqinë, Meta: Rama nuk jep asnjë lloj informacioni...

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me dekretin nga autoritetet greke, i cili ka hyrë në fuqi, dhe u jep të drejtën e...

Zyrtare/ Komisioneri për Zgjerimin: Nuk mund të ecim përpara me negociatat...

Procesi i negociatave mes Bashkimit Europian dhe Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut është stopuar. Kjo bëhet e ditur nga Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi,...

Dështimi me negociatat, Berisha video-mesazh Ramës: Ke marrë fund Edi

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetet sociale një video-mesazh lidhur me dështimin për herë të 7 të Kryeministrit Edi Rama për hapjen e...

DW: Gjermania po punon për çeljen sa më parë të negociatave...

Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme, Maria Adebahr, tha të mërkurën (02.12) në konferencën e rregullt në Berlin se po punojmë me intensitet...

Berisha: Negociatat, ja pse Shqipëria e Edi Ramës ecën drejt përjashtimit

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka reaguar përmes rrjeteve sociale lidhur me përjashtimin e Shqipërisë nga procesi i hapjes së negociatave. Berisha shkruan se Shqipëria me...

Negociatat, Ambasadorët e BE marrin vendimin/ Nuk ka dritë jeshile për...

Ambasadorët e BE-së kanë rënë dakord që të mos hapin negociata e anëtarësimit me Shqipërinë. Gjatë mbledhjes së sotme ata kanë vendosur që të...
WhatsApp DENONCO