E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet Ndryshe boldnews host domain

Etiketim: ndryshe boldnews host domain

Vullkani pritet të shpërthejë sërish, evakuohet qyteti me dy milionë banorë

Çaste drithëruese për vajzën e vogël që ka humbur njërën këmbë dhe emocion i fortë për ata që panë filmimet teksa e vogla me...

Ligji i çuditshëm/ Gjobë për prindërit që nuk martojnë fëmijët deri...

Një ligjvënës në Pakistan, ka paraqitur një projektligj të çuditshëm ku detyron prindërit të martojnë fëmijët e tyre deri në moshën 18 vjeçare. Syed Abdul...

Pamje tronditëse/ Luani kafshon trajnerin para dhjetëra spektatorëve (Video)

Pamje të rënda vijnë nga Rusia ku dallohet një luan i cili krejt papritur sulmon trainerin e tij duke shkaktuar panik te stafi dhe...

Nëna e re sjell në jetë djalin 6 kg, mjekët mezi...

Një lindje e pazakontë ka ndodhur në Angli. Një nënë e re 27-vjeçare, ka sjellë në jetë një djalë që peshonte shumë, saqë u deshën...

Si do të marrë fund jeta në Tokë?

Nga Eric Betz Jeta është rezistente. Sipas disa shkencëtarëve, gjërat e para të gjalla në Tokë u shfaqën 4 miliardë vjet më parë. Në atë...

Pesë mitet e mëdha rreth Luftës së Dytë Botërore

76 vjet pas Ditës së Fitores – kapitullimit gjerman më 8 maj 194 – që i dha fund luftimeve fizike në Frontin Perëndimor në...

Whatsapp-i ‘rozë’ ju vjedh paratë dhe të dhënat, policia paralajmëron: Mos...

Mashtrimi funksionon në ueb. Është rasti  për të kujtuar të gjithë se pak shpërqendrim mund të kushtojë shtrenjtë, në terma ekonomikë. Konsumatorët paralajmërohen nga policia...

Pse dokumentarët mbi natyrën rrëfejnë gjysmë gënjeshtra

Ndoshta kjo do të mbahet mend si “epoka e artë” e dokumentarëve mbi natyrën. Prodhime të tilla si “Planet Earth II” dhe “Blue Planet...

NASA kthehen me sukses në Tokë 4 astronautët pas misionit në...

Katër astronautë u kthyen pa probleme të dielën në Tokë pas një misioni në Stacionin Ndërkombëtare të Hapësirës. Astronautët mbërritën me kapsulën Creë Dragon të...

Eksperimenti i çuditshëm/ Shkencëtarët zviceranë po u kërkojnë njerëzve të “varrosin”...

Në të gjithë Zvicrën, fermerët dhe pronarët e kopshteve do të ‘varrosin’ 2,000 palë të brendshme të bardha si pjesë e një studimi shkencor...

E thonë psikologët: Këto janë katër shtyllat e lumturisë

Janë disa elementë, të cilat tregojnë nëse një person është i lumtur. Por psikologët kanë kategorizuar të paktën katër shtylla që e vërtetojnë diçka...

Çfarë dimë me siguri për ndërtimin e Piramidave Egjiptiane?

Të tre piramidat e Faraonëve Cheops, Chefren dhe Menkaure janë ende atje në pllajën e Gizës, pas mijëvjetësh, për të dëshmuar madhështinë e civilizimit...

Kjo është pema që ndryshoi hartën e botës

Nëse udhëtoni thellë në pyjet e Andeve do të ndesheni me një pemë të veçantë. Ajo arriti të ndryshojë hartën e botës. Kjo bimë ka frymëzuar...
WhatsApp DENONCO