E dielë, Qershor 7, 2020
Etiketimet Lulzim Basha

Etiketim: Lulzim Basha

Banorët në Durrës denoncojnë braktisjen nga qeveria. Basha: Dako duhet të...

Në javën e tretë pas tërmetit, banorët e Durrësit kanë nisur të revoltohen kundër asaj që e cilësojnë si braktisje dhe sjellje e papërgjegjshme...

Tërmeti/ Basha në Durrës, “dëmi në një biznes fason me qindra...

Në Durrës, janë me qindra bizneset që janë dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit. Dëmet janë jo vetëm në godina, por edhe në forca...

“Koha nuk pret”, Basha për vendimin e qeverisë për dëmshpërblimin 2...

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha foli për vendimin e qeverisë të njoftuar nga kryeministri Edi Rama, në mbledhjen e mëngjesit të kësaj të premteje. Rama...

Kompleksi i dëmtuar 12 katësh në Durrës: Banorët e revoltuar i...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua në Durrës me disa banorë të një prej kompleksve më të mëdha të dëmtuar, por që...

Basha në qendrën humanitare tek Unaza e Re: Të prekur nga...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vizitoi familjet e strehuara tek godina “Egi Center” në Unazën e Re. Godina ishte planifikuar të prishej nga...

Basha: Shembja e shpejtë e ndërtesave kriminale. Betoni flet, s’do kalojë...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha nga Sukthi se shembja e shpejtë e objekteve është kriminale. Dëmtimi dhe shembja masive e ndërtesave nga...

Tërmeti/ Basha rendit 3 propozimet e PD: Të veprohet me urgjencë

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka propozuar 3 pikat për t’i ardhur në ndihmë banorëve të prekur nga tërmeti sa më shpejt, duke riparuar...

Situatë e rënduar humanitare, banorët e Laçit i ankohen Bashës: Nuk...

Banorët e Laçit që janë dëmtuar nga tërmeti, përveçse janë jashtë, po vuajnë një situatë të rëndë humanitare. Të revoltuar ata i janë ankuar...

Basha në Laç: Të shpallet gjendja e emergjencës në qark

Kryetari i Partisë Demokratike ndodhet në Laç, ku raportohet se ka me qindra banesa të dëmtuara rëndë nga tërmeti. Pranë gjimnazit të qytetit janë ngritur...

Basha video-mesazh solidariteti në 107-vjetorin e Pavarësisë: Zemra e kombit kullon...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka anulluar ceremoninë për festat e 28-29 nëntorit dhe ka dhënë një mesazh solidariteti për të gjithë të...

Basha me shefin e FMN: 13 oligarkë po vjedhin shqiptarët, ilaçi-largimi...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulëzim Basha zhvilloi një takim këtë të hënë me shefin e Misionit te FMN-së për Shqipërinë, Jan Kees Martijn. Në...

Basha takon deputetin e CDU-së, Johann Wadephul: PD e angazhuar për...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha gjatë qëndrimit në Gjermani, ku mori pjesë në punimet e Kongresit të CDU-së, ka zhvilluar një takim me Johan...

“Plani me 9 pika për nxjerrjen e Shqipërisë nga kriza”/ Mesazhi...

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha nga Kongresi i Kristian-Demokratëve në Gjermani ka ndarë me anë të një video mesazhin rezultatet e takimeve që ka...
WhatsApp DENONCO