E dielë, Dhjetor 6, 2020
Etiketimet Listat e hapura

Etiketim: listat e hapura

Hajdari: Po më kërcënojnë që të tërhiqem nga listat e hapura

Në përfundim të mbledhjes së këshillit politik, Rudina Hajdari përsëriti edhe një herë apelin për të pasur lista të hapura, ndërsa tha se po...

As me të tallur PS nuk mund ta propozonte këtë “hapje...

Nga Andi Bushati Propozimi i PS-së për të hapur listat 100% është barazvlefshëm me mashtrimet më të mëdha që Edi Rama ka bërë qysh prej...

Listat e hapura në zgjedhje, debati përfshin edhe Maqedoninë e Veriut

Hapja e listave është kthyer në debatin kryesor politik edhe në Maqedoninë e Veriut fill pas përfundimit të zgjedhjeve parlamentare dhe krijimit të qeverisë...

Listat e hapura dhe koaliconet/ Ivi Kaso: Rama nuk rritstandardin demokratik,...

Sekretari për çështje Zgjedhore në Partinë Demokratike, Ivi Kaso në studion e ABC News, foli për dy çështje të rëndësishme në politikën shqiptare, listat...

Që edhe listat e hapura të kenë kuptim!

Nga Ilir Kalemaj Është interesant se si i ndërtojnë komunikimet politike përreth bindjeve ideologjike në debatet publike në SHBA. Për shembull, mbështetësit e abortit...

Hapja e listave, raportuesja për Shqipërinë në PE: Hap pozitiv, të...

Eurodeputetja dhe raportuesja për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Isabel Santos, ka përshëndetur miratimin e hapjes së listave nga Kuvendi i Shqipërisë. Ajo deklaron se është...

Këshilli Politik/ Hajdari: Listat hapen 100 %, gati të bashkëpunoj me...

Deputetja Rudina Hajdari reagoi sot pas mbledhjes 3 orëshe të Këshillit Politik, ku sërisht nuk pati konsensus mes palëve, veçanërisht për koalicionet. Hajdari tha se...

Listat e hapura/ Bylykbashi: Nuk preken koalicionet, procesi ndërlikohet

Ish-deputeti dhe përfaqësuesi i PD-së në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi, thotë se hapja e listave është një risi e madhe për politikën shqiptare dhe...

Listat e hapura/ Biba i KQZ: Propozimi i PD për fletën...

Denar Biba, nënkryetar i KQZ, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka shprehur qëndrimin e tij lidhur me debatin për hapjen e listave dhe...

Listat e hapura dhe koalicionet/ Gjiknuri: Reduktohen partitë “fantazma”

Damian Gjiknuri, përfaqësues i PS-së në Këshillin Politik, ka reaguar lidhur me hapjen e listave, duke theksuar se ndryshimet kushtetuese, nuk përjashtojnë kërkesën e...

VOA: Opozita propozoi lista zgjedhore plotësisht të hapura

Opozita e Bashkuar deklaroi të premten pasdreke se ishte e gatshme të ofronte mirëkuptimin për një hapje 100 për qind të listave në zgjedhje,...

‘Reflektoni miq’/ Rama: Listat do të hapen

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas mbledhjes së Këshillit Politik, ku palët nuk ranë dakord për agjendën e mbledhjes. Opozita e Bashkuar nuk pranoi diskutime...

Listat e hapura/ Vasili: S’mund të ndryshojmë Kushtetutën në 6 ditë

Teksa përfaqësuesi i maxhorancës, Damian Gjiknuri deklaroi se opozita nuk është dakord që të flasë për listat e hapura në Këshillin Politik, krejt të...
WhatsApp DENONCO