E martë, Maj 18, 2021
Etiketimet Ligji

Etiketim: ligji

Putini nënshkruan ligjin që e lejon atë të qëndrojë në pushtet...

Presidenti rus Vladimir Putin, ditën e sotme i dha miratimin përfundimtar legjislacionit që e lejon atë të mbajë detyrën për dy mandate shtesë gjashtë-vjeçare,...

Kujdes! Edhe subjektet dhe OJF-të me status pasiv duhet të deklarojnë...

Brenda datës 31 mars, subjektet tregtare (personat juridikë) dhe OJF-të duhet të bëjnë regjistrimin e pronarit/ët përfitues në Regjistrin e Pronarëve Përfitues (RPP). Por, detyrimin...

Meta kthen në Kuvend ligjin për “Karrierën në FA”/ Ja problemet...

Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvend ligjin për ‘Karrierën në Forcat e Armatosura’ nën argumentin se ku ligj cënon demokracinë dhe dekurajon arsimin...

Ligji i ri i prokurimeve nis zbatimin nga 31 marsi, si...

Nga data 31 mars 2021 institucionet publike do të zhvillojnë procedurat e prokurimit sipas ligjit të ri që tashmë është publikuar në Fletoren Zyrtare....

Osmani: Në ditët e para të qeverisjes do të miratohet Ligji...

Kandidatja për presidente të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Vjosa Osmani ka thënë se bashkë me Kurtin asnjëherë më parë nuk kanë pasur dyert më...

Projektligji i ri i Gardës/ Njësohen gradat, por pa shtesa financiare

Ministria e Brendshme ka depozituar një projekligj të ri për Gardën e Republikës. Drafti pritet të diskutohet në komisione, ka si qëllim të reformës...

“Klientelist, favorizon oligarkët”, Meta kthen në Kuvend ligjin për taksën e...

Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvend ligjin që ndryshon regjimin fiskal për rentën minerare. Në argumentat që jep për kthimin e ligjit, Presidenti...

Vau i Dejës rrit 43% tarifën për mbetjet, Ademi: Ligji e...

Në këtë periudhë të vështirë prej pandemisë Bashkia e Vaut të Dejës do të rëndojë financat e qytetarëve pasi këshilli bashkiak ka vendosur një...

Premtimi i Bashës: Do anulojmë ligjin për Arsimin e Lartë

Pas një takimi me studentë, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha thotë se gjatë bashkëbisedimit dolën në pah problemet e rënda në sistemin arsimor. Basha...

Putin dekreton ligjin: Ish-Presidentët deputetë të përjetshëm

Presidenti i Rusisë ka firmosur këtë të martë ligjin e ri, që lejon ish-presidentët të mbeten deputetë për gjithë jetën e tyre në Dhomën...

Pornografia në internet/Ministrja irlandeze e drejtësisë propozon ligje të reja për...

Ministrja e drejtësisë së Irlandës thotë se ajo është e vendosur të prezantojë ligje të reja për të parandaluar ndarjen jo-konsensuale të imazheve intime...

Shkeljet e ligjit të Buxhetit, baraz me 65 milionë euro gjoba

Nëse do të ishin aplikuar gjoba aq herë sa nuk është respektuar ligji i buxhetit do të ishin arkëtuar 8 miliardë lekë ose 65...

Ndryshon ligji për shëndetin mendor/ Nga gjobitja e mjekëve deri 50...

Mjekët që do të kryejnë shtrim të vullnetshëm në spital të personave me çrregullime mendore, pa marrë miratimin nga Ministri i Shëndetësisë do të...
WhatsApp DENONCO