E martë, Korrik 14, 2020
Etiketimet Ledio braho

Etiketim: ledio braho

Amnistia fiskale/ Avokati Braho: Grupet kriminale do pastrojnë paranë duke paguar...

Projektligji për amnistinë fiskale që parashikon legalizim të aseteve dhe parave të fshehura në vite, shikohet edhe si i rrezikshëm nga ekspertë të ekonomisë...

Letra e Dvoranit për KED, Ledio Braho: Ligji e detyron të...

Ardian Dvorani, këtë të martë, i është drejtuar zv. kryetares së KED-së, përmes një letre ku ai e vë ne dijeni se ende nuk e ka...

Përfundon gjendja e fatkeqësisë natyrore për COVID, sqaron juristi Ledio Braho:...

Dita e sotme shënon fundin e gjendjes së fatkeqësisë natyrore, e cila u miratua dy muaj më parë nga Kuvendi i Republikës për të...

Falja e gjobave/ Braho: Rama u tërhoq pasi e dinte që...

Për juristin Ledio Braho vendi ndodhet në një pasiguri juridike, ndërkohë që foli edhe për dënimet e falura nga kryeministri Rama, të cilat i...

Avokati Ledio Braho: Komisioni i Venecias theksoi se mazhoranca e ka...

Av. Ledio Braho, në intervistën për gazetën “Telegraf” shprehet se Komisioni i Venecias u shpreh qartë: Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës...

“OFL e ngarkon me dosje të gjykuara”/ Avokati Ledio Braho: S’do...

Avokati Ledio Braho, shprehet se në thelb, OFL po dëmton punën e SPAK dhe po dublon Byronë e Hetimit, dhe kjo bëhet jo pa...

DOKUMENTI/ “Forca e Ligjit”, 14 gabime në vetëm një faqe shkresë

Plot 14 gabime ortografike në vetëm një shkresë zyrtare prej një faqeje të Operacionit Forca e Ligjit, të trumbetuar nga kryeministri Edi Rama si...

Paketa Anti-KÇK/ Braho: U veprua me akt normativ për të shmangur...

"Si platformë është miratuar nga kryeministri që në nentor dhe nuk është se ka pasur ndonjë urgjencë të tillë që duhej të bëhej me...

Mos-kompetenca për “Dosjen 184”/ Avokati Ledio Braho: Tregoi se sa seriozisht...

Avokati Ledio Braho e cilësoi “shmangie të përgjegjësisë” veprimet e Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, që shpalli mos-kompetencë për “dosjen...

Partia Socialiste e Shqipërisë voton kundër kapjes politike të sistemit të...

Nga Ledio Braho Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës (PACE), në datën 28 janar, ka vendosur që ndaj qeverisë së Polonisë të iniciojë një procedurë...

Çështja ‘Geron Xhafaj’/ Avokati Braho: Pse vendimi i Gjykatës është i...

Avokati Ledio Braho shpjegon se pse vendimi i gjyqtarit të Tiranës Artan Gjermeni për çështjen “Geron Xhafaj” u dha i bazuar vetëm në  dyshimet...

Shembja e ndërtimeve nga tërmeti/ Ledio Braho: Përgjegjësi e IKMT, duhej...

Avokati i njohur Ledio Braho tha se përgjegjësia kryesore lidhur me atë çka ka ndodhur në Durrës është IKMT. I pranishëm në emisionin Opinion, Braho...

Çfarë ka sjellë reforma në drejtësi? Analiza e avokatit Ledio Braho

Avokati Ledio Braho shprehet se duhen ndryshime kushtetuese në mënyrë që të zgjidhet ngërçi në Gjykatën Kushtetuese, që vijon të jetë jofunksionale për shkak...
WhatsApp DENONCO