E martë, Dhjetor 10, 2019
Etiketimet Kriza

Etiketim: kriza

Basha pas kthimit nga Gjermania: Përfaqësuesit e CDU më premtuan investime...

Kreu i opozitës Lulzim basha, gjatë bashkëbisedimit me gazetarët deklaroi se një nga pikat kryesore që ai ka diskutuar me përfaqësuesit e CDU-së, ka...

Xhixho: Referendumet shëndoshin demokracinë, e vetmja mënyrë për të dalë nga...

Nënkryetarja e LSI, Erisa Xhixho ka mbështetur qëndrimin e presidentit Ilir Meta për referendum. E ftuar në studion e edicionit qëndror të lajmeve në...

Vendi në krizë, Ministritë e Ramës organizojnë kalçeto…

Prej muajsh Shqipëria është në krizë, jo vetëm politike, por edhe sociale dhe ekonomike. Një krizë që sot pranohet edhe nga ndërkombëtarët, referuar edhe...

Thellimi i krizës politike, Rama ikën në Arabinë Saudite…

Në kulmin e debatit dhe përplasjeve politike, Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të largohet nga Shqipëria, madje edhe nga Europa. Përmes një postimi në rrjet,...

Rezoluta e PPE: të zgjidhet kriza politike në Shqipëri, dialog gjithëpërfshirës...

Në një kohë që kriza politike në Shqipëri po thellohet dhe përplasjet kanë përfshirë edhe institucionet kryesore në vend, Presidentin me Parlamentin dhe KED-në,...

Jemi në situatë anormale, të pandodhur më parë/ Deputetja e PS...

Jemi në një situatë anormale, të pandodhur më parë, por zgjedhjet e parakohshme nuk janë rruga e duhur. Kështu shprehet deputetja socialiste Elona Gjebrea, ndërsa...

VIDEO/ Basha: Krizën politike po e shoh me sytë e qytetarëve,...

Kreu demokrat Lulzim Basha ka vijuar turin e takimeve “Rrugëtimi për Shqipërinë” në zonën e Myzeqesë në një bashkëbisedim me fermerët. Referuar krizës politike, Basha...

Në krizë/ Ministrja Denaj: Në 2020 nuk ka rritje pagash, do...

Ministrja e Financave, Anila Denaj, ka konfirmuar lajmet se gjatë 2020 nuk do të ketë rritje rrogash, madje do të ketë edhe reduktim të...

Të zgjidhet kriza politike, qeveria të angazhohet në dialog/ Apeli nga...

Forcat politike duhet të tregojnë vullnet për zgjidhjen e krizës politike që ka mbërthyer vendin. Apeli është bërë nga bashkëraportuesit e Asamblesë Parlamentare të Këshillit...

Kriza, këtë vit do e mbyllim sëbashku/ Kapexhiu thumbon Ramën…

Mjeshtri i karikaturës, Bujar Kapexhiu, ka thumbuar Kryemistrin, Edi Rama, lidhur me krizën që ka prodhuar në qeverisjen e tij. Vendi ndodhet në një krizë...

Buxheti i krizës 2020/ Të ardhurat me rënie reale, tkurren ndjeshëm...

Projektbuxheti i vitit 2020 pritet të jetë më negativi i viteve të fundit, si në drejtim të pritshmërisë për të ardhurat ashtu dhe të...

Qeveri tranzitore para zgjedhjeve/ NDI: SHBA e shqetësuar për krizën politike,...

Derisa të jemi anëtarë të Bashkimit Europian, para zgjedhjeve Shqipëria duhet të ketë një qeveri tranzitore që garanton zgjedhje të lira dhe të ndershme. Kështu...

Deklaratat e Kim për krizën/ Gjekmarkaj: SHBA do t’i bëjë presion...

Analisti Agron Gjekmarkaj thotë se e nominuara e presidentit të SHBA, Donald Trump, për ambasadore në Shqipëri, Yuri Kim, vuri pikat mbi “i”, teksa...
WhatsApp DENONCO