E martë, Prill 20, 2021
Etiketimet Kredi

Etiketim: kredi

Janar, kreditë me probleme u rritën lehtë në 8.2%

Raporti i kredive me probleme njohu rritje të lehtë në muajin janar. Sipas Bankës së Shqipërisë, ai arriti nivelin e 8.2%, nga 8.11% në fund...

Shtyhet afati për ristrukturimin e kredive, Deralla: Janë shpërndarë 100 mln...

Shtyhet me 3 muaj afati për ristrukturimin e kredive një masë që u vjen në ndihmë klientëve që kanë vështirësi për të paguar këstet. Nëpërmjet...

BSH shtyn edhe 3 muaj masat që lehtësojnë kreditë, pezull shpërndarja...

Banka e Shqipërisë, në mbledhjen e saj të fundit ka shtyrë edhe me tre muaj një vendim të muajit maj për mënyrën e klasifikimit...

“I mbytur” në kredi, hua dhe detyrime ndaj kompanive/ Si ka...

Prokurori i Apelit të Vlorës, Enrik Haxhiraj do të përballet të enjten më 14 janar me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Trupa gjyqësore që...

Raporti i kredive me probleme zbriti në 8.2% në fund të...

Raporti i kredive me probleme të sektorit bankar zbriti në nivelin 8.2% edhe në fund të muajit nëntor, me rënie të lehtë nga niveli...

Kredia e re në rënie vjetore me 6.3%

Kreditimi i ekonomisë qëndroi në nivele të mira edhe për muajin tetor. Sipas të dhënave nga Banka e Shqipërisë, kredia e dhënë nga sektori financiar...

Më pak se 20% e bizneseve kërkuan ristrukturim të kredive

Më pak se 20% e bizneseve kredimarrëse në sektorin bankar kanë kërkuar ristrukturimin e kreidve bankare pas shpërthimit të pandemisë. Banka e Shqipërisë ka kryer...

Shqiptarët kanë mesatarisht 560 euro kredi për frymë, kryeson Tirana

Shqiptarët kanë mesatarisht 69 mijë lekë ose rreth 560 euro kredi për frymë. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë dhe Instat tregojnë se kreditimi i...

Kriza uli përdorimin e overdrafteve dhe kredisë konsumatore

Vlera e overdrafteve të tërhequra nga individëve në banka ka pësuar rënie, pasi ekonomia u prek nga kriza e Covid-19. Të dhënat e Bankës së...

Pak interes për skemat e garancisë, përdoren vetëm 38%

Biznese të mëdha në sektorët kryesorë pohuan se, paketa e dytë e garancisë sovrane 15 miliardë lekësh, që qeveria vuri në dispozicion për të...

Mashtronte me kreditë, vihet në pranga punonjësi i “Fed Invest”

Një oficer kredie në një fondacioni financiar - "Fed Invest" në Divjakë - është vënë në pranga nga Policia e Fierit. E.B., 31 vjeç, banues...

Garancia Sovrane 1, përdoret 55% e fondit të kredisë, përfitojnë 466...

Rreth 55% e totalit të fondit të kredisë nëpërmjet Garancisë Sovrane 1 është përfituar deri tani nga biznesi, sipas të dhënave të përditësuara të...

Covid-19 rrit kreditë e mara nga bizneset gjatë majit

Periudha e pandemisë dhe mbyllja e aktivitetit ekonomik ka nxitur kredidhënien.Sipas statistikave të Bankës së Shqipërisë muaji maj ka pasur një rritje të ndjeshme...
WhatsApp DENONCO