E premte, Maj 29, 2020
Etiketimet KQZ

Etiketim: KQZ

Referendumi për sistemin zgjedhor, KQZ rrëzon nismën e aktivistëve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve rrëzoi kërkesën për zhvillimin e një referendumi për të ndryshuar sistemin zgjedhor dhe për listat e hapura. Kundër nismës së...

Vota, pushtet që zgjedhësit e kanë 1 herë në 4 vjet/...

“Vota është pushtet që zgjedhësit e kanë një ditë në katër vjet dhe që, po nuk e përdorën mençurisht, mund t’u sjellë dëm për...

Rasti Kajmaku/ Biba i Ramës: PD duhet përgëzuar, ia kaloi edhe...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi me 5 vota pro ndërprerjen e mandatit për Agim Kajmakun, kryebashkiakun e Rilindjes për Vorën, dalë nga votimet monopartiake...

Votoi pro shkarkimit/ Denar Biba: Kajmaku është i denjë, s’kemi ç’ti...

KQZ shkarkoi sot me 5 vota pro, nga të cilat 4 vota i përkasin përfaqësuesve të Rilindjes në këtë institucion, kryebashkiakun e Vorës, Agim...

Mandati i Kryebashkiakut të Ramës, avokati i Kajmakut: Prokuroria dha opinion,...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve po shqyrton kërkesën e prokurorisë lidhur me ndërprerjen e mandatit për Agim Kajmakun, kryebashkiakun e Vorës. Përgjigjja e Prokurorisë së Përgjithshme...

KQZ nis shqyrtimin për mandatin e Kajmakut të Vorës/ Ja çfarë...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të vendosë sot mbi mandatin e Kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku. Në KQZ po shqyrtohet kërkesa e Prokurorisë së...

KQZ duhet të shkarkojë Agim Kajmakun/ Kume: Ja kush e drejton...

Ish-kreu i KQZ-së Kristaq Kume në një komunikim telefonik me Fax News ka komentuar situatën e kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmakut, i cili ka...

Mandati i Agim Kajmakut, KQZ vendos të premten

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të vendosë më 1 nëntor lidhur me mandatin e kryebashkiakut të Vorës, Agim kajmaku, i kapur nga ligji i...

Zgjedhjet lokale/ KQZ i plotëson dëshirën Ramës, ja ku renditet PS...

KQZ ka miratuar përbërjen dhe renditjen e partive në fletën e votimit, ndërsa çuditërisht short ii hedhur ka reditur PS-në me numrin rendor 30-të. Një...

Zgjedhjet e 30 qershorit/ Bindja e Patozit kryeson në Korçë dhe...

KQZ ka miratuar sot modelin e fletës së votimit, ku përcaktohet edhe renditja e kandidatëve për kryebashkiakë në të. Kështu në Korçë, Durrës dhe Tiranë,...

Zgjedhjet e 30 qershorit/ Kandidati i Bindjes së Patozit parakalon Veliajn…

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vijuar procedurat normale lidhur me zgjedhjet e 30 qershorit, pavarësisht se opozita është jashtë procesit dhe deklarimeve se në...

KQZ rrëzon kandidatin e Bindjes për kryebashkiak/ Patozi: Ka nisur gjuetia...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, i dominuar nga përfaqësuesit e shumicës, rrëzoi sot në mënyrë arbitrare kandidatin e Bindjes Demokratike në Berat, Pavllo Shkarpa, duke...

AK vepron si Bindja, gjen një deputet për regjistrimin e kandidatëve/...

Hyri në Kuvend si deputete e LSI-së, por tashmë nënshkruan për “Aleancën Kuq e Zi”, duke dalë garant për listën e kandidatëve të këtij...
WhatsApp DENONCO