E martë, Tetor 15, 2019
Etiketimet KQZ

Etiketim: KQZ

Zgjedhjet lokale/ KQZ i plotëson dëshirën Ramës, ja ku renditet PS...

KQZ ka miratuar përbërjen dhe renditjen e partive në fletën e votimit, ndërsa çuditërisht short ii hedhur ka reditur PS-në me numrin rendor 30-të. Një...

Zgjedhjet e 30 qershorit/ Bindja e Patozit kryeson në Korçë dhe...

KQZ ka miratuar sot modelin e fletës së votimit, ku përcaktohet edhe renditja e kandidatëve për kryebashkiakë në të. Kështu në Korçë, Durrës dhe Tiranë,...

Zgjedhjet e 30 qershorit/ Kandidati i Bindjes së Patozit parakalon Veliajn…

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vijuar procedurat normale lidhur me zgjedhjet e 30 qershorit, pavarësisht se opozita është jashtë procesit dhe deklarimeve se në...

KQZ rrëzon kandidatin e Bindjes për kryebashkiak/ Patozi: Ka nisur gjuetia...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, i dominuar nga përfaqësuesit e shumicës, rrëzoi sot në mënyrë arbitrare kandidatin e Bindjes Demokratike në Berat, Pavllo Shkarpa, duke...

AK vepron si Bindja, gjen një deputet për regjistrimin e kandidatëve/...

Hyri në Kuvend si deputete e LSI-së, por tashmë nënshkruan për “Aleancën Kuq e Zi”, duke dalë garant për listën e kandidatëve të këtij...

Farsës së Ramës me zgjedhjet i shtohet edhe Bindja/ Paloka: Kot...

Edi Paloka, nënkryetar i PD-së, përmes një postimi në rrjet, e ka cilësuar si farsë atë që ndodhi në KQZ ku me votat e...

Anëtarët e PS në KQZ nuk e lenë Veliajn pa rival/...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar sot Arben Skënderin si kandidat për kryetar bashkie në Tiranë, nga radhët e partisë Bindja Demokratike. Skënderi u votua...

Një tjetër kandidat i PD merr mandatin e deputetit/ Ja kush...

Një tjetër kandidat nga listat shumëemërore të Partisë Demokratike duket se do të marrë mandatin e deputetit. Bëhet fjalë për Halit valterin, i cili renditet...

Revolta e qytetarit/ Ja si Edi Rama po regjistron partiza në...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar në rrjet revoltën e një qytetari, i cili akuzon kryeministrin Edi Rama se po regjistron në zgjedhje partiza në...

FOTO/ Një tjetër kandidat i PD-së refuzon mandatin: S’mund të bëhem...

Një tjetër kandidat i Partisë Demokratike ka refuzuar marrjen e mandatit të deputetit. Sokol Ruka, kandidat për Qarkun e Tiranës, ka refuzuar marrjen e...

KQZ i jep mandatin edhe dy deputetëve të rinj/ Emrat

Arlind Çarçani dhe Halil Jakimi janë dy deputetët e rinj që kanë marrë mandatet nga KQZ. Çarçani është kreu i FRPD-së dega e Ersekës, ndërsa...

Ja kandidatët e PD dhe LSI që refuzuan mandatet/ Mes emrave...

KQZ ka bërë të ditur se do të shpallë listën shumemërore për moszgjedhjen e 8 kandidatëve nga radhët e PD dhe LSI, për shkak...

Raporti i KQZ në Kuvend/ Zguri: Ja rreziku për zgjedhjet e...

Klement Zguri, kryetar i KQZ, paraqiti para Kuvendit raportin vjetor të institucionit që drejton. Zguri paralajmëroi që zgjedhjet e ardhshme rrezikojnë të krijojnë probleme...