E martë, Janar 19, 2021
Etiketimet Kpa

Etiketim: kpa

Jashtë sistemit/ Ish-gjyqtari Qato nuk justifikoi dot 2.1 mln lekë, KPA...

Pretendimet e ish-gjyqtarit Fatos Qato se Komisioni i Pavarur i Kualifikimit nuk i kishte llogaritur saktësisht të ardhurat e tij dhe nuk kishte marrë...

KPA riçel hetimin për anëtarin e KLP-së/ Komisioneri Publik kërkon verifikime...

Kolegji i Posaçëm i Apelimit, KPA vendosi të hënën më 16 dhjetor që të riçelë hetimin për anëtarin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë,...

Rikthehet Vetting-u/ 5 gjyqtarë e prokurorë përballen me KPA dhe KPK

Komisionet e Vetting do të nisin punën prej datës 2 dhjetor, pas një pushimi disa ditor për shkak të tërmetit të 26 nëntorit. Pesë gjyqtarë...

Besnik Muçi nuk kalon Vetting/ Ledio Braho: Çështjen e vendos Kushtetuesja,...

Avokati i njohur Ledio Braho tha se nuk ishte i papritur shkarkimi i Besnik Muçit nga KPA. Braho tha se sipas ligjit, anëtarit të...

I emëruar në Kushtetuese/ Biznesmeni i përfshirë në një plagosje, mban...

Dy ditë më parë gjyqtari Besniku Muçi doli para KPA-së për shqyrtimin dhe ankimin që Komisioni ka bërë për blerjen e apartamentit dhe makinën...

KPA shkarkon nga detyra gjyqtarin e apelit

Komisioni i Pavarur i Apelimit shkarkon nga detyra gjyqtarin e Gjykatës së Apelit, Ervin Metalla. Metalla ishte shkarkuar nga detyra nga KPK-ja ne 23...

KPA shkarkon gjyqtarin Artur Malaj

Kolegji i Poaçëm i Apelimit shkarkon nga detyra gjyqtarin Artur Malaj. Ky i fundit kishte kaluar vettingun në KPK, por vendimi ishte apeluar nga Komisioneri...

Nuk plotësojnë kriteret ligjore/ Ish-prokurorja kërkon shkarkimin e dy anëtarëve të...

Duke renditur disa nga shkeljet e konstatuara nga kërkimet e saj, ish-anëtarja e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Antoneta Sevdari, me anë të një...

Hidhet shorti për Donika Prelën/ Ja trupa gjykuese që do të...

Në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit është hedhur sot shorti për caktimin e trupit gjykues lidhur me ankimimin e Komisionerit Publik ndaj vendimit të...

Rasti “Shkëlzen Selimi”, si u kthye KPA nga gjykatë në shtojcë...

Nga Boldnews.al Një procedurë “rutinore” për ndreqje gabimesh materiale në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit zbulon se ky institucion, jo vetëm që mbështet të gjithë...

KPA vendos shkarkimin e prokurorit, fshehu pasurinë…

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e shkarkimit për Prokurorin Arben Nela. Vendimi është marrë sot dhe për relatorë Rezarta...

KPA vendos nesër mbi “fatin” e prokurorit të Korçës / Ja...

Kolegji i Posaçëm i Apelimit pritet të japë nesër vendimin ndaj subjektit të rivlerësimit Elsion Sadiku, prokuror në Korçë. Sadiku ankimoi vendimin nr 50 të...

KPA shkarkon nga detyra prokurorin e Tiranës

Kolegji i Posaçëm i Apelimit shkarkon përfundimisht nga detyra prokurorin e Prokurorisë së Tiranës, Adriatik Cama. Vendimi i KPA-së është i njëjtë me atë të...
WhatsApp DENONCO