E hënë, Mars 30, 2020
Etiketimet Kosova

Etiketim: Kosova

Palmer në Beograd: Kam folur me Albin Kurtin që ta përfshijnë...

I dërguari i posaçëm i Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, tha sot se Shtetet e Bashkuara dëshirojnë që Ballkani Perëndimor të...

Ambasadori amerikan në Serbi: Nuk ka ndryshuar qëndrimi për Kosovën, duam...

Abasadori i sapoemëruar i SHBA-së në Serbi, Anthony Godfrey, ka thënë se ai nuk pretendon t’u japë leksion liderëve serbë, por shpreson për dialog...

DASH: Kosova vazhdon të luftojë terrorizmin përkundër sfidave

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi Raportin për Terrorizmin ku përmblidhen arritjet dhe sfidat e Shteteve të Bashkuara dhe vendeve aleate për të luftuar dhe...

BE-ja i kërkon Kosovës që t’i raportojë për të kthyerit nga...

Bashkimi Evropian do t’i kërkojë Kosovës që në dy vjetët e ardhshëm t’i raportojë për personat e kthyer nga Siria, si dhe për procesin...

“Rama sjellje të pahijshme, imponohej në tryezë”/ Këshilltarja e Haradinajt i...

Domosdoshmëria e zgjidhjes së nyjes Kosovë – Serbi, nuk i jep rol paternalist Edi Ramës që të imponohet si ndërmjetësues. Megjithatë, ai provoi këtë...

‘Është e jona por do të mbetet gjithnjë e Jugosllavisë’/ Tupja...

I pranishëm në tryezën e diskutimit kundër projektit Rama-Vuçiç për “Jugosllavinë e Re”, pedagogu Edmond Tupja ka folur mbi një plan të vjetër për...

Deklarata e fortë e Metës/ Përfshirja e Ramës në dialogun Serbi-Kosovë...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta thotë se dialogu Kosovë-Serbi është një përgjegjësi ekskluzive e udhëheqësve të Kosovës dhe se ndërhyrja e Shqipërisë në këtë...

Idea e Serbisë së Madhe u varros në Berlin/ Berisha: Ja...

Sali Berisha, ish-kryeministër, theksoi mbrëmjen e sotme, se Samiti i Berlinit ishte i një rëndësie të jashtëzakonshme për paqen në Rajon dhe për shqiptarët. “Pas...

Kosova mund t’i “rrëmbejë” mjekët Shqipërisë, pagat 2-3 herë më të...

Në pesë vitet e fundit, 857 mjekë janë larguar nga Shqipëria, kryesisht drejt Gjermanisë, por jo vetëm, për arsye që lidhen me pagat e...

Shkrimtari i njohur: Rama ka fyer kosovarët, Kosova s’mund të jetë…

Shkrimtari Mehmet Kraja i ftuar në studion e RTV ORA shprehu qëndrimin e tij kundër bashkimit të Shqipërisë me Kosovën. Ai tha se Kosova...

Genocidi në Kosovë, ja si u ndal Millosheviçi 20 vjet më...

Sot shënohen plot 20 vjet nga fillimi i sulmeve ajrore të NATO-s kundër caqeve ushtarake e policore të Serbisë dhe Malit të Zi. Sulmet kishin...

Batuta e Halim Kosovës, ja pse ‘shpërtheu’ turma e protestuesve në...

Halim Kosova, deputet i PD-së, gjatë fjalës së mbajtur sot në protestën e opozitës, me batutat e tij, shkaktoi të qeshura në turmë. Kosova referuar...

FOTO/ Një ditë pas protestës, ja si e nis ditën Edi...

Kryeministri Edi Rama, e ka nisur këtë të dielë, një ditë pas protestës së organizuar nga opozita, përpara Kryeministrisë, tubim që zgjati rreth 5...
WhatsApp DENONCO