E mërkurë, Shtator 30, 2020
Etiketimet Koronavirus boldnews host domain

Etiketim: koronavirus boldnews host domain

Flasin mjekët italianë që vizituan spitale Covid 1 dhe 2: Të...

Mjekët e Task-Forcës së Emergjencave Civile Italiane, folën sot para largimit nga Shqipëria ku qëndruan disa ditë për të parë nga afër situatën në...

Zëri i Amerikës: Në Shqipëri spitalet Covid kanë mbingarkesë pacientësh nga...

Në Shqipëri, pandemia Covid-19 vazhdon të përhapet në të gjitha moshat dhe krahinat. Tirana është qyteti më i prekur nga virusi për shkak të...

Covid 19/ 3 viktima dhe 141 të infektuar në 24 orët...

Janë 141 raste të reja me COVID-19 dhe 3 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Kështu bëri të ditur sot Ministria...

Koronavirusi/ Britania mund të rikthejë karantinën

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson mund t’u kërkojë miliona njerëzve në Angli të qëndrojnë në shtëpi, të ndalojnë udhëtimin brenda vendit dhe...

E infektuar me koronavirus/ Deputetja shqiptare nuk pyet për rregulla, del...

Deputetja e Parlamentit të Kosovës, Eliza Hoxha nuk e ka menduar gjatë dhe ka dalë në rrugë, edhe pse pak ditë më parë ajo...

Shokuese/ Mediat britanike: Kinezët e zbuluan koronavirusin 7 vite më parë,...

Shkencëtarët kinezë gjetën fshehurazi një lloj virusi të ngjashëm me COVID-19 në një minierë të braktisur në vitin 2013, por e mbajtën sekret zbulimin,...

‘Medemek më nxorrën me koronavirus’/ Robert Budina u rikthehet sërish protestave...

Regjisori Robert Budina është shfaqur për herë të parë në publik pasi u deklarua nga ISHP se ishte prekur nga COVID-19. Budina edhe sot e...

Studimi/ Një mikrob i gjetur në zorrë mund të jetë kura...

Një pilulë e bërë nga bakteret e zorrëve po testohet nga shkencëtarë britanikë si një trajtim për koronavirusin. Në një testim të sotëm, pacientëve do...

Koronavirusi/ Mjeku i njohur: Shqipëria në dorën e 7 personave, të...

Mjeku i njohur Petrit Vargu, shumë aktiv gjatë periudhës së pandemisë në vend, shprehet se, Shqipëria ndodhet në situatë alarmante ndërsa shton se gjithçka...

Vjen studimi befasues nga fshati që infektoi Europën me koronavirus

Një studim i Universitetit të Innsbruck-ut në Austri ka zbuluar se gjysma e banorëve të fshatit Ischgl kanë antitrupa për koronavirusin. Ky është numri...

Kryeministri iu nxori emrat, revoltohet bashkëshortja e Robert Budinës: Kjo është...

Bashkëshortja e regjisorit, Robert Budina ka kërkuar nga Instituti i Shëndetit Publik që t’i kryejnë urgjentisht testin e COVID-19, pasi bashkëshorti rezultoi pozitiv me...

Koordinatori i OKB në Shqipëri apel qytetarëve: Mos i besoni thashethemet...

Koordinatori i Përhershëm i Kombeve të Bashkuara në Shqipëri, Brian J. Williams, thotë se Shqipëria bëri një punë të mirë me reagimin ndaj COVID-19,...

E tmerrshme/ Viktimat e koronavirusit groposen në rërë! Plazhi i famshëm...

Plazhi i famshëm në Rio de Janeiro, Copacabana, është kthyer në varreza masive, sepse një organizatë lokale zhvilloi një protestë ndaj qeverisë, e cila...
WhatsApp DENONCO