E martë, Janar 19, 2021
Etiketimet Kodi

Etiketim: Kodi

“Ata që janë shpallur non grata nga SHBA s´duhet të kandidojnë”,...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur me një kërkesë të Ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri...

Kodi Zgjedhor/ VV: Sovranitet, por jo për konsolidimin e autokracisë

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar me një deklaratë shtypi për problemin e Kodit Zgjedhor. “Qendra në Shqipëri është shprehur kundër ndryshimeve të njëanëshme të Kushtetutës...

PS zyrtarisht kundër apelit të BE: Kodi Zgjedhor, nuk ka kohë....

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla në një komunikim për mediat bëri me dije se qëndrimi i Presidenti Ilir Meta është i...

Deklaratat e Varhelyi/ Meta: Në 25 prill fillon epoka e sundimit...

Presidenti Ilir Meta ka reaguar ndaj deklaratave dhe qëndrimeve të Komisionerit për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, i cili i kërkoi Kryeministrit Edi Rama dhe Parlamentit,...

Kodi Zgjedhor, Rama shpërfill BE: Nuk kemi kohë për të humbur,...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot lidhur me këshillat e europarlamentarëve, por edhe Komisionerit pë Zgjerimin, që i kërkojnë Kreut të Qeverisë të presë...

Kodi Zgjedhor, reagon BE: Merrni në konsideratë opinionin e Venecias

Zëdhënësja e KE, Ana Pisonero, ka reaguar në lidhje me ndryshimet në Kodin Zgjedhor duke i bërë thirrje Kryeministrit Rama dhe Parlamentit që të...

“Sa të kem Niçen, s’më duhet BE”, plas gallata në rrjet...

Kryeministri Edi Rama shpërfilli sot këshillat e eurodeputetit David Lega, raporter për Shqipërinë në Parlamentin Europian, si dhe Oliver varlehyi, Komisioni për Zgjerimin në...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, KSHH: Antikushtetuese, ja nenet që bien ndesh

Komiteti Shqiptar i Helsinkit (KSHSH) e cilëson si antikushtetues ndryshimin e Kodit Zgjedhor nga ana e Partisë Socialiste dhe opozitës parlamentare. Në një deklaratë...

Kodi i ri Zgjedhor, Paloka: Rama ka shkelur gjithçka

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, thotë me këtë aktin e votimit të njëanshëm të Kodit Zgjedhor, kryeministri Edi Rama ka shkelur gjithçka, përfshirë edhe...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, Meta: Ka ende kohë për reflektim

"Ka ende kohë për reflektim", u shpreh Presidenti Ilir Meta nga Elbasani, duke i drejtuar një tjetër apel Kryeministrit Edi Rama, lidhur me ndryshimet...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, Meta: Korrupsion individual, do bëhen shembuj

Presidenti Ilir Meta tha mbrëmjen e sotme se me aktin e djeshëm në Kuvendin e Shqipërisë është shtyrë procesi i integrimit të vendit në...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Meta paralajmëron deputetët: Kush voton pro, mban...

Presidenti Ilir Meta iu drejtuar me një apel të fortë deputetëve, në një kohë që Kuvendi ka nisur senacën për miratimin e ndryshimeve në...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Rama: I miraton shumica Kushtetuese, boll më...

Kryeministri Edi Rama u shpreh i vendosur për të miratuar ndryshimet në Kodin Zgjedhor pa konsensusin e opozitës së bashkuar. Pavarësisht apeleve nga ambasadorët që...
WhatsApp DENONCO