E premte, Prill 23, 2021
Etiketimet KLGJ

Etiketim: KLGJ

Tritoli në makinën e prokurorit, reagon KLGJ: Dënojmë me forcë çdo...

Këshilli i Lartë Gjyqësor (KLGJ) ka reaguar në lidhje me shpërthimin e tritolit që ndodhi mbrëmjen e djeshme në zonën e Komunës së Parisit...

Tritol makinës, prokurorit dhe gjyqtares i sigurohet mbrojtje e posaçme/ Reagime...

KLGJ dhe KLP kanë reaguar përmes deklaratave zyrtare lidhur me shpërthimin e automjetit të prokurorit Arjan Muçaj, bashkëshortja e të cilit është gjyqtarja Gentiana...

KLGJ miraton emrat për Gjykatën e Lartë, 4 propozimet që i...

Këshilli i Lartë Gjyqësor i propozoi sot Presidentit Ilir Meta 4 emra të për emërimin në 4 vendet vakante të Gjykatës së Lartë. Përmes...

“Drejtësia e re s’ka produkt real”, KLGJ-KLP: Nuk po plotësojmë dot...

Reforma në drejtësi në Shqipëri, 4 vjet nga miratimi, ende nuk ka një produkt real për qytetarët. Proçesi i Vetting-ut dhe dorëheqjet e gjyqtarëve...

Vendet e lira në Gjykatën e Lartë, KLGJ-ja miraton listën. Ja...

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka zhvilluar mbledhjen e radhës plenare për katër pozicionet e lira në Gjykatën e Lartë në radhën e gjyqtarëve. Këshilli ka...

KLGJ rrëzon kërkesat e gjyqtares Hoxha për thirrjen e dëshmitarëve

Këshilli i Lartë Gjyqësor vlerësi se kërkesat e gjyqtares së Krujës, Enkeleida Hoxha për thirrjen si dëshmitarë të zyrtarëve të burgjeve, të shërbimit dhe...

Nxirret nga qelia gjyqtarja Enkelejda Hoxha, shoqërohet me polici drejt KLGJ-së

Është shoqëruar me efektiv policie drejt KLGJ-së gjyqtarja Enkelejda Hoxha, e cila  do të përballet me kërkesën e ILD-së për shkarkimin e saj. Hoxha u...

KLGJ zvarrit shqyrtimin e kërkesës për shkarkimin e gjyqtares Enkeleida Hoxha

Nga BoldNews.al Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur të shtyjë për të tretën herë shqyrtimin e kërkesës së Inspektorit të Lartë të Drejtësisë për shkarkimin...

Shtyhet më 25 shkurt seanca në KLGJ për shkarkimin e gjyqtares...

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka shtyrë për më 25 shkurt kërkesën e ILD-së për shkarkimin e gjyqtares së Krujës, Enkelejda Hoxha, e cila u...

GJKKO drejt “kolapsit”, kandidatët nuk kanë interes për vendet vakante

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, po shkon drejt kolapsit. Shkak janë bërë shkarkimet nga vettingu, dorëheqjet apo edhe kandidimet për...

Vakanca në GJKKO, KLGJ ripërsërit thirrjen për aplikime

Erjon Bani është gjyqtari i vetëm që ka kandiduar për vendet vakante në Gjykatën e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit të Organizuar. Këshilli i Lartë...

“Dua kohë”, KLGJ pranon kërkesën, shtyhet seanca për gjyqtaren që liroi...

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur të shtyjë për në datën 29 Janar seancën për gjyqtaren Enkelejda Hoxha, duke pranuar kërkesën e kësaj të...

Përplasja e KLGJ me Saida Dollanin, ngrin plotësimin e Gjykatës së...

Gara për plotësimin e Gjykatës së Lartë ka përfunduar në Gjykatë, pasi Apeli ka rikthyer në garë Saida Dollanit. Pas procesit në Gjykatën Administrative, ku...
WhatsApp DENONCO