E hënë, Maj 25, 2020
Etiketimet ISIS

Etiketim: ISIS

Lihet në qeli i dyshuari si anëtar i ISIS/ Avokati: Mos...

Komron Zukhurov, i arrestuar disa ditë më parë pasi ishte shpallur në kërkim nga autoritet gjermane për veprën penale “Pjesëmarrje në një organizatë të...

U arrestua në Tiranë/ Terroristi i ISIS do vriste për 40...

Detaje të reja janë zbuluar lidhur me pjesëtarin e ISIS të arrestuar ditën e sotme në Shqipëri. Mësohet se ai është 24 vjeçari nga...

ISIS merr përgjegjësinë për sulmin në Londër

ISIS ka marrë përgjegjësi për sulmin me thikë në Londër, njoftoi sot agjencia e lajmeve të këtij grupi Amaq. “Sulmuesi në lagjen Streatham në jug...

Dënohet ish e dashura e futbollistit të Liverpool, financoi ISIS

Ish e dashura e futbollistit të Liverpulit, Sheyi Ojo, ëstë shpallur fajtore për mbështetje të terrorizmit pasi ka bërë një dhurim prej 40 dollarësh...

Burg për ‘Lady Xhihad’, bashkëshorten e luftëtarit shqiptar të ISIS (FOTO-EMRI)

Gjykata e Lartë në Itali ka marrë vendimin përfundimtar për bashkëshorten e shqiptarit xhihadist, Aldo Kobuzi. Maria Stella Sergio, e para femër italiane luftëtare e...

Al Hawl, atje ku ISIS po merr shpagimin e tij

Kampi i Al Hawl-it në Siri, nga ku u shpëtua Alvini 11-vjeçar, e ku jetojnë mijëra fëmijë të tjerë, po bëhet inkubatori perfekt për...

Turqi, arrestohen 17 të dyshuar për lidhje me ISIS

Policia turke arrestoi 17 persona të huaj, pasi ekzistojnë dyshimet se kanë lidhje me grupin militant “ISIS”. 17 personat, kombësia e të cilëve ende nuk...

ISIS kërcënon hapur SHBA-në: Mos gëzo Amerikë, i zgjedhuri i ri...

Menjëherë pas caktimit të liderit të ri, ISIS ka bër një paralajmërim të fortë për SHBA. Në një deklaratë në audio te bere nje...

Shteti Islamik konfirmon vdekjen e Abu Bakr al-Bagdadi, emëron liderin e...

Udhëheqësi i ISIS, Abu Bakr al-Bagdadi i vrarë në sulmin amerikan është zëvendësuar nga Abu Ibrahim al-Hashimi. Lajmi është konfirmuar nga vetë Shteti Islamik....

Dalin pamjet/ Si u eleminua lideri i ISIS (VIDEO)

Pentagoni publikon pamje të reja nga sulmi i forcave speciale ku mbeti i vrarë lideri i ISIS, Abu Bakr al-Baghdadi. Gjenerali i Marinës amerikane, Kenneth...

Mesazhi/ 17-vjeçarja shqiptare në kampin e Sirisë: Po na afrohet ISIS

Që pas vdekjes të prindërve, 17-vjeçarja Elona Shuli, kujdeset e vetme në Siri për Suhejdin, djalin e saj 3-vjeçar të lindur atje si dhe...

Rreth 100 shqiptarë nga Kosova dyshohet se janë aktualisht pjesë e...

Rreth 100 qytetarë nga Kosova dyshohet se vazhdojnë të jenë pjesë e të ashtuquajturit Shtet Islamik. Pavarësisht se që nga dita e diel, grupi...

Turqia arreston 43 të dyshuar si pjesëtarë të ISIS-it

Autoritetet turke kanë ndaluar 43 persona me dyshimin se i përkasin grupit militant ekstremist, Shteti Islamik (IS) dhe se të njëjtit po planifikonin sulme...
WhatsApp DENONCO