E mërkurë, Shkurt 26, 2020
Etiketimet Inxhinieri

Etiketim: inxhinieri

“Lajthit” inxhinieri i Ramës: Do ju shkelim me këmbë…/ Reagojnë Oketa...

Inxhinieri Arben Meçe dhe ish- ministri i Mbrojtjes Gazmend Oketa janë përplasur me njëri-tjetrin me një gjuhë të ashpër mbrëmjen e djeshme në emisionin...

A janë të rrezikshme depozitat me ujë mbi taraca? Ja çfarë...

Inxhinieri Rezeart Zgjanjolli i ftuar në studion e lajmeve në Fax News foli në lidhje me sigurinë e ndërtesave në vend, ndërkohë që u...

U çlirua e gjithë energjia nga tërmeti? Inxhinieri jep këtë shpjegim

Teknonisti dhe gjeologu Avni Meshi jep mendimin e tij në lidhje me tërmetin e fuqishëm të 26 nëntorit, që tronditi vendin. Profesor Meshi u...

“Kthehuni në banesa nëse keni vetëm plasaritje muresh”, inxhinieri apel qytetarëve:...

“Nëse pallatet e larta nuk kanë çarje të mëdha, dëmtime serioze, por plasaritje suvaje dhe i kanë rezistuar më së miri tërmeteve, nuk ka...

Pas tërmetit/ Inxhinieri jep alarmin: Godinat që kanë plasaritje janë të...

Ing hidro-teknik Fitim Ballo, i ftuar në studion ‘ABC News’ ka folur për masat inxhinierike që duhen ndërmarrë për ndërtimin e banesave. I sapo...
WhatsApp DENONCO