E shtunë, Janar 18, 2020
Etiketimet Integrimi

Etiketim: integrimi

Ultimatumi/ Shefi i diplomacisë Holandeze: S’ka hapje negociatash pa rezultate në...

Ministri i Jashtëm i Hollandës, Stef Blok deklaron se Shqipëria nuk hap negociatat me BE-në pa rezultate në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të...

Ligjet e “censurës” ngrenë pikëpyetje për angazhimin e Shqipërisë për integrim...

Miratimi nga parlamenti shqiptar i legjislacionit të diskutueshëm pjesë e të ashtuquajturës paketa “anti-shpifje”, është një njollë e zezë përballë angazhimit të tij për...

Basha: BE ishte e qartë, nuk ka integrim pa plotësuar kushtet

Kreu opozitës, Lulzim basha, pas kthimit nga Gjermania ka zhvilluar një bashkëbisedim me gazetarët, ku ka folur dhe për qëndrimin e drejtuesve të BE...

Busullën nuk t’a mori Europa, por krimi/ Berisha-Ramës: O monstër, ...

Ish-Kryeministri Sali Berisha përmes një komenti në rrjetet sociale, i është përveshur Kryeministrit Edi Rama, të cilin e quan kodin e zi të kombit...

Edi Rama, lider autokrat/ Gazeta zvicerane analizon dështimin e negociatave me...

Gazeta zvicerane NZZ e rendit Kryeministrin Edi Rama ndër liderët autokratë. Në një artikull të gjatë lidhur me dështimin e hapjes së negociatave më 17-18...

Dikur organizata e plehut protestoi kundër bashkimit të dy Gjermanive, sot...

I ftuar në "Mbrëmje Ide" me gazetaren Mirela Milori ka qenë Tomorr Alizoti. Ai ka folur për situatën aktuale e cila sipas tij është...

Vetëm me SHBA në krah ecën integrimi/ Vasili: Amerikanët i kanë...

Vetëm me SHBA në krah ecën integrimi, shkruan nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, në një postim në rrjet, ndërsa shton se vëmendja e SHBA...

Gjosha: Shqiperia penalizoi vetveten

Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ish-ministrja Klajda Gjosha, ka reaguar lidhur me dështimin e negociatave për antarësimin e Shqipërisë në familjen europiane,...

Rama me veteranët: Ka forca të brendshme që pengojnë integrimin/ Sulmon...

“Një forcë e brendshme është përpjekur dhe përpiqet çdo ditë të pengojë hapjen e negociatave duke e kthyer këtë objektiv kombëtar në një argument...

FOTO/ Strazimiri: Shikoni dy Shqipëritë, ja kush bllokon integrimin…

Deputeti demokrat Gent Strazimiri ka ironizuar përmes një postimi në rrjetet sociale pengesën e Shqipërisë drejt Bashkimit Europian. Strazimiri ka postuar dy foto në rrjet,...
WhatsApp DENONCO