E martë, Shtator 28, 2021
Etiketimet Humbje

Etiketim: humbje

“Rrugët elektorale”/ Erisa Xhixho: Sa më shumë afrohet 25 prilli, aq...

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho, njëherësh edhe kandidate për deputete si pjesë e listës së qarkut Tiranë, ka denoncuar “një tjetër rrugë elektorale” në...

Turizmi humbi 1.1 mld euro nga pandemia, shqiptarët “kursyen” 915 mln...

Turizmi ka qenë sektori më i goditur në vitin 2020. Pandemia, që filloi nga mesi i marsit bllokoi të gjitha udhëtimet për një periudhë...

Disfata e Liverpool, Klopp: Është faji im, ekipi nuk funksionoi sërish!

Liverpool u shokua mbrëmjen e djeshme në shtëpi, pasi djemtë e Jurgen Klopp u mposhtën me rezultatin 0-1 nga modestët e Burnley. Tekniku gjerman...

VIDEO/ “Po humbi Rama, 3 ditë i keni të paguara nga...

Një video e cila është bërë virale në rrjetet sociale, tregon një qytetare, e cila thotë se është simpatizante e LSI-së, që jep një...

Presidenti Trump pranon humbjen, dënon dhunën në Kapitol

Presidenti Donald Trump të enjten dënoi mbështetësit e tij të dhunshëm që sulmuan Kapitolin të mërkuren dhe pranoi humbjen ndaj rivalit të tij demokrat,...

Liverpool e nis me humbje 2021

Kampionët në fuqi të Premier League e kanë nisur me hap të gabuar vitin e ri futbollistik duke humbur në transfertë me rezultatin 1-0...

Klubet humbasin 1 milion euro në sezon vetëm nga biletat

Kriza ekonomike dhe detyrimi për të luajtur ndeshje pa tifozë ka shkaktuar një dëm të madh ekonomik për klubet e Superligës. Në një intervistë për...

Ekonomia shqiptare ka humbur 1 miliard euro nga pandemia

Pandemia e Covid-19 ia ka dhënë një goditje të fortë ekonomisë këtë vit, me humbjet që sa vijnë e shtohen. Sipas INSTAT, ekonomia ra me...

E dhimbshme, koronavirusi u merr jetën dy vëllezërve shqiptarë brenda 3...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Kosovë ku dy vëllezër kanë humbur jetën brenda tre ditësh nga koronavirusi. Lajmin për...

Trumpi i pashpresë: Vështirë se mund t’i faktojmë mashtrimet në zgjedhje

Presidenti aktual i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, tha sot se mund të jetë e vështirë për të që t’i paraqesë pretendimet...

Zgjedhjet/ Aleati i Trump e nxit të pranojë humbjen

Një aleat i shquar i presidentit aktual, Donald Trump, e ka nxitur atë të heqë dorë nga përpjekjet për të përmbysur humbjen e tij...

ERRU: 75% e ujësjellësve në vend me humbje/ Do krijohet “Operatori...

Nga rreth 57 shoqëri ujësjellës-kanalizime në vend të paktën 43 prej tyre nuk arrijnë të mbulojnë dot kostot e operimit dhe të menaxhimit. Enti Rregullator...

Humbje e hidhur për Kosovën, Sllovenia i mposht në fund

Kosova mundet 2-1 ndaj Sllovenisë, në një ndeshje ku “Dardanët” meritonin më shumë. Vendasit arritën një fitore me përmbysje falë një penalltie në sekondat...
WhatsApp DENONCO