E dielë, Korrik 25, 2021
Etiketimet Hage

Etiketim: hage

Me urdhër të Gjykatës së Posaçme në Hagë arrestohet ish pjesëtari...

Dhomat e Specializuara me seli në Hagë, njoftuan të martën për arrestimin e një ish pjesëtari të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nën akuzat për...

Ish-shefi i inteligjencës në Forcën e Sigurisë së Kosovës do të...

Salih Mustafa ka radhën sot për të dalë para trupës gjyqësore të Dhomave të Specializuara të Hagës. Ish-shefi i Inteligjencës në Forcën e Sigurisë është...

Euronews raportoi për rrjedhje të informatave, flasin nga Gjykata Speciale

Më 11 shkurt në Hagë thirri takim me të gjithë ambasadorët e shteteve evropiane të akredituar në kryeqytetin diplomatik të Holandës. Në takimin e mbyllur,...

Kandidati për deputet i PDK-së ftohet nga Specialja në Hagë

Kandidati për deputet i Partisë Demokratike në Kosovë, Nezir Çoçaj, është ftuar nga Gjykata Speciale më Hagë. Lajmin e ka bërë të ditur selia e...

Prej disa muajsh në Hagë, gazetari për Hashim Thaçin: Do të...

Gazetari Valon Syla ka thënë se Hashim Thaçi do të kthehet në Kosovë në muajin prill. Këto komente ai ka thënë në emisionin Pressing...

Kupola e UÇK-së në Hagë, po ku do ta bëjnë burgun...

Kryetarja e Gjykatës Speciale, Ekatarina Trendafilova do vendosë se në cilat shtetet do vuajnë dënimin, ata që shpallen fajtorë. Aktualisht janë vetëm të akuzuar....

Haradinaj: Nuk jam më pjesë e hetimit nga Specialja e Hagës

Ramush Haradinaj ka thënë se nuk është më pjesë e hetimit të Speciales andaj edhe nuk do t’i bie që të dorëhiqet nëse merr...

Kufiri detar, ja kur do të shkojë në Hagë marrëveshja/ Dendias...

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, ka folur në lidhje me marrëveshjen e përbashkët mes Greqisë dhe Shqipërisë në lidhje me zgjerimin e kufirit...

Nasim Haradinaj dhe Hysni Gucati do të dalin sot para Hagës

Gjatë ditës së sotme Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit tё Specializuar tё Kosovёs do të mbajnë konferencën e radhës për krerët e...

Nga burgu në Hagë, ish komandantët e UÇK kërkojnë mbështetje financiare...

Ish komandatët e UÇK po qëndrojnë të arrestuar ndërsa vijon hetimi nga Gjykata Speciale e Hagës pasi akuzohen për krime lufte, ndërsa kanë kërkuar...

Mbyllja e shpejtë e Gjykatës Speciale do të ishte vendim i...

Shkrimtari francez Serge Metais ka shkruar se Tribunali Special për Kosovën ka lëshuar aktakuzën e tij Hashim Thaçi dhe tre ish-udhëheqës të tjerë të...

“Procesi gjyqësor i ish-anëtarëve të UÇK’së mund të zgjasë deri në...

Avokati i licensuar i Gjykatës Speciale, Taulant Hodaj ka treguar rreth procesit gjyqësor në Hagë ku po gjykohen ish drejtuesit e Ushtrisë Çlirimtare të...

Seanca në Hagë, mbrojtja e ish-krerëve të UÇK-së kërkon nisjen e...

Në konferencën statutore apo të ecurisë së çështjes, mbrojtja e Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit dhe Rexhep Selimit, ka kërkuar që gjykimi për...
WhatsApp DENONCO