E entje, Qershor 24, 2021
Etiketimet Greqi

Etiketim: Greqi

Sekuestrohen 36 kg marjuanë, arrestohet 32-vjeçarja

Mbi 36 kg marjuanë janë bllokuar nga autoritetet greke, ndërsa është arrestuar një shtetase shqiptare 32 vjeç. Lënda narkotike u bllokua pranë Igumenicës, pasi policia...

Mafia shqiptaro-greke në burgje, goditet grupi kriminal/ Si urdhëroheshin vrasjet…

Autoritetet greke i kanë dhënë goditje vendimtare një grupi kriminal të përbërë nga shtetas vendas dhe shqiptarë, që vepronte në burgun e Koridalosit. Në orët...

Arrestohet në Greqi 24-vjeçari, iu bllokuan …

Një 24-vjeçar shqiptar u arrestua nga policia greke në Kostur. Mësohet se shqiptari u ndalua, ndërsa në automjetin e tij, u zbuluan 61 kg marjuanë. Droga...

Greqia drejt katastrofës natyrore, ja çfarë pritet…

Erëra të forta dhe reshje të dendura shiu do të përfshijnë Greqinë ditën e mërkurë, njoftoi shërbimi meteorologjik i Observatorit Kombëtar të Athinës. Sasi të...

FOTO/ Çfarë po ndodh në Greqi, 10 ishuj dalin në shitje…

Ju nuk duhet të jeni një miliarder për të blerë një nga dhjetëra ishuj të vegjël që ndodhen në Egjeun blu ose detin Jon. Shumë...

Greqi, shqiptari drejtonte shitjen e kokainës nga burgu, policia greke bie...

Një grup prej 14 personash, që merrej me trafik droge në Greqi, është goditur nga autoritetet vendase. Pjesë e rrjetit kriminal ishin edhe 7 shqiptarët,...

Lajm i mirë për emigrantët shqiptarë në Greqi, përgjysmohet tarifa për...

Parlamenti grek ka miratuar ditën e sotme një amendament që parashikon përgjysmim të tarifës së lejes së qëndrimit për emigrantët shqiptarë. Kjo lëvizje erdhi pas...

Goditet nga rrufeja, humb jetën tragjikisht 22-vjeçari shqiptar në Greqi

Media greke kanë raportuar këtë të hënë për vdekjen e një të riu shqiptar në pjesën veriore të vendit fqinjë, pasi u godit nga...

Sasi e madhe droge në Greqi, dyshohet se u trafikua nga...

Një sasi e madhe droge raportohet se është kapur ditën e sotme në kufirin greko-shqiptar. Mësohet se operacioni është zhvilluar në Sitaria, në Pogon...

Trafiku i drogës, motorë uji për transportin e marijuanës nga Shqipëria

Forcat greke të antidrogës zbuluan një formë të re të transportimit të marijuanës nga Shqipëria drejt Greqisë. Në ishullin e Korfuzit policia greke tha...
WhatsApp DENONCO