E hënë, Prill 19, 2021
Etiketimet Greqi

Etiketim: Greqi

Media greke ngre alarmin: 32 grabitje të armatosura në dy javë,...

Mediat greke shkruajnë se në dy javët e fundit, në Finiq të Gjirokastrës, zonë e banuar kryesisht nga grekët, kanë ndodhur 32 grabitje të...

Grekët kapën 800 kg drogë, reagon Policia e Shtetit: Nuk kaloi...

Policia e Shtetit ka reaguar lidhur me një sasi prej 800 kilogramë drogë që u sekuestrua në afërsi të Igumenicës. Mediat greke raportuan se...

Greqi, ndërtohet hoteli i parë “inteligjent”

Vizitorët në qytetin e dytë më të madh të Greqisë, Selanikut, do të jenë në gjendje të provojnë hotelin e parë inteligjent me 5...

Grevat paralizojnë Athinën/ Çfarë po ndodh në kryeqytetin grek

Greva e punonjësve të transportit publik në Athinë ka shkaktuar kaos në qarkullim në rrugët e kryeqytetit të Greqisë. Mediat greke bëjnë me dije se...

Ngjarje makabër në Greqi, ekzaminimi mjekësor zbulon abuzimin seksual tek foshnja...

Një ngjarje makabre ka ndodhur në Greqi, ku një vajzë 11 muajshe pasi humbi jetën në trupin e saj u zbuluan shenja të abuzimit...

Vdiq në burgun francez, i dënuari në Greqi apel prekës: Do...

Një ditë pas publikimit të rastit të vdekjes së një të burgosuri shqiptar në burgjet e Francës, një akt sensibilizimi vjen nga një tjetër...

38 të vdekur nga gripi nga fillimi i vitit/ Çfarë po...

Që nga fillimi i vitit si pasojë e gripit në Greqi kanë vdekur 38 persona. Sipas të dhënave të Organizatës Nacionale për Shëndet Publik (EHOD),...

Acarohen raportet Turqi-Greqi/ Çfarë po ndodh në kufirin mes dy vendeve

Situata mes Turqisë dhe Greqisë është tensionuar. Athina po e forcon praninë ushtarake në kufirin e lumit Evro. Në këtë zonë ka kohë që...

Tërmet i fortë në Greqi

Një tërmet me magnitudë 5.4 i shkallës Rihter goditi në ujërat pranë ishullit të Karpathos, në Greqi, këtë të enjte. Sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit...

Greqi/ Kampet e emigrantëve, fëmijët tentojnë vetëvrasje

Situata nëpër kampet e emigrantëve në Greqi duket se ka rënduar gjendjen psikologjike të fëmijëve. Shumë doktorë dhe psikologë pranojnë se përballen me raste të...

FOTO/ Në gjendje kritike për jetën, shqiptari në Greqi bën thirrjen...

Një shqiptar i cili jeton në Greqi është përballur me një situatë të rëndë ditën e sotme. Teksa ai ka qënë duke kaluar në...

Shkatërrohet banda e drogës Shqipëri – Greqi, në pranga 3 shqiptarë,...

Policia greke në Selanik ka arrestuar tre shqiptarë, të dyshuar si pjesë e një bande të trafikut të drogës nga Shqipëria në Greqi. Forcat policore...

Tërmetet zhvendosen drejt Turiqisë dhe Greqisë/ Ja magnituta e lëkundjeve të...

Pas Shqipërisë, ku më 26 nëntor u regjistrua tërmeti me magnitudën 6.4 të Shkallës Rihter, që u pasua nga qindra lëkundje me magnituda m♪7...
WhatsApp DENONCO