E dielë, Mars 7, 2021
Etiketimet Greqi

Etiketim: Greqi

Koronavirusi në Greqi/ Ulet numri i infektimeve, rritet i viktimave në...

Në 24 orët e fundit në Greqi janë shënuar 1784 raste të reja me koronavirus dhe 39 viktima duke e çuar në total numrin...

Erdogan sfidon Greqinë: Nuk largohemi! Do të vazhdojmë me gjithë fuqinë

Gjatë ditës së sotme, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka sfiduar sërish Greqinë. Për herë të parë gjatë artikulimit të tij ai “ndryshoi” emrin me...

Turqia kërcënon Greqinë: Nëse vazhdon kështu, marrëdhëniet tona do të destabilizohen

“Nëse provokimet greke vazhdojnë, atëherë procesi diplomatik do të destabilizohet”. Acarohet akoma më shumë raporti mes Turqisë dhe Greqisë. Zëdhënësi i Presidentit turk Erdogan, Omer...

Qëlloi 21 vjeçaren greke 5 herë me thikë, Jetmir Kurtsmajlaj përlotet...

etmir Kurtsmajlaj, autori iplagosjes së studentes 21 vjeçare greke një ditë më parë në Torino deklaroi përpara policisë se nuk dëshironte ta vriste ish...

Greqi: Konfirmohen 2,147 raste të reja me coronavirus, 357 të intubuar,...

EODY konfirmoi sot 2147 raste të reja të regjistruara në 24 orët e fundit të coronavirusit në vend, nga të cilat 16 u identifikuan...

Aksidenti tragjik/ Humb jetën 42-vjeçari shqiptar pasi makina fluturoi jashtë rruge

Një 42-vjeçar vdiq tragjikisht mbrëmë pas një aksidenti me makinë në Halkidiki të Greqisë. Ngjarja ndodhi pak jashtë Ierissos. Nën rrethana të paqarta, automjeti i...

Turqia ‘do të tregojë forcën’ në stërvitjet në Mesdhe

Turqia do të ndërmarrë një stërvitje ushtarake të marinës në Mesdhe dhe Detin Egje. Stërvitja pritet të ndodhë mes 25 Shkurtit dhe 7 Marsit....

Koronavirusi në Greqi/ 880 raste të reja dhe 24 viktima në...

Në 24 orët e fundit në Greqi janë shënuar 880 raste të reja me koronavirus dhe 24 viktima, ndërkohë që 346 pacientë po trajtohen...

Dyshohet se përdhunoi një 14 vjeçar, policia arreston ish-drejtorin e ‘tmerrshëm’...

Aktori dhe regjisori i skenës, Dimitris Lignadis, deri para pak kohësh drejtori artistik i Teatrit Kombëtar ne Greqi është arrestuar. Lignadis po akuzohet për përdhunime...

Koronavirusi në Greqi/ 1460 raste të reja dhe 28 viktima në...

1460 raste të reja me Covid janë raportuar ditën e sotme në Greqi, ndërsa 28 pacientë kanë humbur jetën. Situata vijon të mbetet shqetësuese për...

Qeveria greke urdhëron qytetarët të pajisen me certifikatë vaksinimi

Nga sot qytetarët grekë pajisen me certifikatë vaksinimi. Ministri i qeverisë Kyriakos Pierrakakis njoftoi se qytetarët të cilët janë të vaksinuar me dy doza...

Koronavirusi në Greqi/ Mbi 1 mijë infektime dhe 27 viktima në...

Mbi 1 mijë raste të reja me Covid-19 janë regjistruar ditën e sotme në Greqi, duke shënuar kështu një rritje në krahasim me ditën...

Covid-19 në Greqi/ 13 persona humbin jetën, zbulohen 755 raste të...

Në Greqi ka pasur një ulje të numrit të rasteve të reja me Covid-19, gjatë 24 orëve të fundit, kjo referuar një dite më...
WhatsApp DENONCO