E dielë, Mars 7, 2021
Etiketimet Greqi

Etiketim: Greqi

Koronavirusi në Greqi/ 1,121 infektime dhe 29 viktima 24 orët e...

Në 24 orët e fundit Greqia ka konfirmuar 1,121 raste të reja me koronavirus si dhe 29 raste fatale. Prej të infektuarve të konfirmuar sot,...

Tre viktima si pasojë e motit të keq në Greqi

Uljet e temperatura kanë sjellë edhe reshje të dëborës të cilët kanë pasur me problematika të ndryshme. Bllokim të rrugëve nga bora, si edhe...

Stuhia e dëborës godet Greqinë, “Medea” bllokon rrugët. Pritet përkeqësim i...

Stuhia “Medea” ka bllokuar Greqinë. Reshjet e dëborës kanë përfshirë Athinën dhe pjesën më të madhe të vendit duke shkaktuar probleme me qarkullimin, ndërsa...

FOTO/ Stuhia Medea përfshin Greqinë, ja çfarë ndodh te fqinji jugor

Greqia është gjithashtu një vend i prekur nga moti i keq me reshje bore dhe me temperatura të ulëta. Stuhia “Medea” ka përfshirë sot Greqinë...

Moti i keq, ndalohet hyrja e mjeteve të rënda në Greqi

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Gjirokastër, për shkak të kushteve të këqija të motit ka bërë me dije se do të bllokohet kalimi...

25-vjeçarja rreh për vdekje foshnjën e saj 6-muajshe, tenton të fsheh...

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Janinë, pasi një 25-vjeçare ka rrahur për vdekje foshnjën e saj 6-muajshe. Mediat greke shkruajnë se mesnatën e...

Mori dozën e dytë të vaksinës, paralizohet infermierja 40 vjeçare

Një infermiere 40-vjeçare, pa sëmundje themelore, pësoi paralizë të ekstremiteteve të poshtme nga një sëmundje autoimune që ndodhi pas dozës së 2-të të vaksinës. Infermierja...

Kryefamiljari vret me thikë gruan dhe të birin, plagos djalin tjetër

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi ku kryefamiljari ka vrarë bashkëshorten, djalin dhe ka plagosur me thikë djalin tjetër. Mediat greke raportojnë se...

Greqia në alarm nga koronavirusi, Atika futet në “lockdown”, mbyllen shkollat

Greqia ndodhet në gjendje alarmante nga koronavirusi. Duke marrë shkas nga shifrat në rritje të rasteve me COVID-19, Atika do të futet në "lockdown". Autoritetet kanë...

FOTO/ Sekuestrohen 33 kg kokainë që vinte nga Ekuadori

Kapen 33 kilogramë kokainë në Portin e Pireut, Greqi. Droga është kapur ne një konteiner me banane, pas informacioneve të dhëna për policinë greke nga...

Rritja e infektimeve nga Covid, Greqia shtyn masat bllokuese me Shqipërinë

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korçë ka bërë me dije se në kuadër të situatës së krijuar nga koronavirusi Greqia ka shtyrë sërish...

Tërmeti i fortë godet Greqinë, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me madhësi 4 ballë të shkallës Rihter ra të mëngjesin e kësaj të marte në një zonë detare në perëndim të ishullit...

PANDEMIA/ Greqia, 7.5 miliard euro për të mbështetur biznesin: Ulje taksash...

Ministri i Financave, Christos Staikouras, ka njoftuar se paketa e ndihmës kundër Covid ishte 2.4 miliardë euro vitin e kaluar, ndërsa gjatë vitit...
WhatsApp DENONCO