E mërkurë, Janar 27, 2021
Etiketimet Godina

Etiketim: godina

Drejt shembjes ish-godina e parë e Radio Tiranës/ Ceka: Po na...

“Ju flet Tirana”, thirrja që prej 28 Nëntorit të vitit 1938 e deri sot e kësaj dite emëton fjalën shqipe për shqiptarët, duke na...

Si po rrënohet godina historike e Radio Tiranës/ Vilës shekullore pritet...

Godina historike e Radio Tiranës, e njohur edhe si Instituti i Kulturës Popullore, monument kulture i kategorisë së II, shpallur nga Ministria e Kulturës,...

VIDEO/ U dëmtuan nga tërmeti, IKMT nis shembjen e 12 pallateve...

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur një aksion në zonën e Valiasit, Tiranë, për shembjen e 12 pallateve. Sipas IKMT ndërtesat janë shpallur...

Shembet godina në Laç, do ndërtohet pallati për të pastrehët nga...

Një ndërtesë trekatëshe është shembur mëngjesin e së dielës në Laç. Kjo godinë është në pronësi të dy vëllezërve Zyma, të cilët e kishin...

Teatri Kombëtar/ Veliaj s’pyet për Europa Nostra: Do shembet, godinë të...

Kryebashkiaku Erion Veliaj u shpreh i vendosur për shembjen e godinës aktuale të Teatrit Kombëtar. Veliaj tha në një intervistë për Abcnews se mund të...

Teatri Kombëtar, Veliaj zbythet nga projekti me kulla/ I kërkon Ramës...

Bashkia e Tiranës ka bërë një hap pas lidhur me ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar. Pas dy vitesh presione dhe përplasje për ndërtimin...

VIDEO/ Shembet me eksploziv godina 4-katëshe, ishte dëmtuar nga…

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka shembur mesditën e sotme me shpërthim të kontrolluar një objekt në Durrës. Godina 4-katëshe ndodhej në zonën e...

Rama e pyet për kushtet e konvikteve, studentja: Godina u shemb…

Kryeministri Edi Rama vijon me show-n e tij duke u takuar me personat e prekur nga tërmeti, përfshi edhe ata që kanë humbur të...

Durrës, rritet numri i godinave që do të shemben pas tërmetit

Një njoftim i grupit të ngritur nga qeveria për emergjencën e tërmetit, mësohet se nga 1963 objekte të inspektuara në Bashkinë Durrës, 639 janë...

Tërmeti i 26 nëntorit nxjerr jashtë funksionit edhe Komisariatin e Kurbinit

Godina e Komisariatit të Kurbinit është dëmtuar rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit. Godina përfshihet në listën e objekteve që kanë pësuar dëme dhe...

Tërmeti dëmtoi Kryeministrinë, Doganat e Kuvendin… por jo Teatrin

Tërmeti i 26 nëntorit me magnitudë 6.4 të Shkallës Rihter shkaktoi 51 viktima disa qindra të lënduar dhe mijëra qytetarë i la pa banesë...

Dokumenti/ Mijëra pa shtëpi, “Lali Eri” tender 5 mln dollarë për...

Nga Boldnews.al Ndërkohë që Shqipëria është në emergjencë kombëtare, ku mijëra banorë kanë mbetur pa shtëpi në Tiranë, si pasojë e tërmetit të 26 Nëntorit,...

Shembja e ndërtesave në Durrës/ Arkitekti: Përbëjnë prova materiale, të prishen...

Ndërtesat e shembura nga tërmeti përbëjnë objekt të hetimit ligjor dhe teknik. Ky është mendimi i arkitektit Marin Biçoku. Ai ishte i ftuar këtë...
WhatsApp DENONCO