E mërkurë, Shkurt 26, 2020
Etiketimet Eneda Tarifa

Etiketim: Eneda Tarifa

Rezart Veleshnja thumbon Eneda Tarifën: Fifi fitoi vendin e parë, mua...

Rezart Veleshnja ka hedhur një thumb për Eneda Tarifën në finalen e "Shiko kush luan". Aktori i humorit, teksa nisi të falenderonte Luanën, Florian...

Eneda Tarifa tregon mbi raportin me Fifin pas “Këngës Magjike”

“Kënga Magjike” këtë vit po ashtu ngjalli polemika të shumta në mes artistëve shqiptarë dhe jo vetëm. Meqë pas përfundimit të festivalit dhe pas fitores...

“Më gjakosi dhe rashë përtokë”, gjyshi i këngëtares shqiptare tregon si...

Këtë vit janë shënuar plot 75 vite që nga momenti i Çilirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazi-fashist. Emisioni "Soiree" në Top Channel me Jonida Shehun...

“Lot i mbasdites”/ Salsano Rrapi imiton Eneda Tarifën (Video)

Eneda Tarifa mori pjesë në  festivalin e "Këngës Magjike" me këngën e kompozuar nga Flori Mumajesi dhe titullohej ‘ Ma zgjat dorën’ , këngë...

“Pse nuk fitove ti por ajo sorra?”, Fifi jep përgjigjen që...

Fifi dhe Eneda Tarifa ishin dy pretendentet kryesore për të fituar edicionin e 21 të “Këngës Magjike”, mirëpo Eneda u shpall fituesja e çmimit...

“Flori Mumajesi vendosi për pikët e tua”/ Sherr mes dy këngëtarëve...

“Kënga Magjike” u fitua nga këngëtarja Eneda Tarifa me këngën “Ma zgjat dorën”, një këngë e punuar nga Flori Mumajesi. Në vlerësimin e pikëve,...

“Jam i vogël para teje por…”/ Flor Mumajesi reagon për fitoren...

“Kënga Magjike” mbrëmë u fitua nga këngëtarja Eneda Tarifa, me këngën  “Ma zgjat dorën”. Eneda pas votave të këngëtarëve, jurisë dhe publikut arriti të...

Eneda Tarifa bën që zemrat e të gjithëve të ‘pikojnë lot...

Eneda Tarifa ka përmbledhur në një video ngjarjet më emocionuese të këtyre ditëve. Tërmeti që goditi Shqipërinë më 26 nëntor, ka tronditur opinionin. Me këtë...

Eneda Tarifa: “Kam dalë në skenë me rroba borxh…aq mundësi kisha”...

Eneda Tarifa është një nga këngëtaret më të talentuara në Shqipëri. Ajo ka një karrierë të gjatë muzikore, ndërsa vitet e fundit ka provuar...

“Kazani zien”, Eneda Tarifa shfryn mllefin ndaj medias

Që pas ndarjes me bashkëshortin Eneda Tarifa ka zënë vendin e parë në median rozë.  Një lajm që nuk kaloi pa u komentuar nga...

FOTO/ Eneda Tarifa rrëzohet keq në skenë

Një incident i papritur i ka ndodhur Live këngëtares së njohur, njëherësh anëtare e jurisë së “The Voice Kids”, Eneda Tarifa. Ka qenë performanca e...
WhatsApp DENONCO