E martë, Prill 20, 2021
Etiketimet E moshuara

Etiketim: e moshuara

Aksidenti në Durrës, motoçikleta përplas 72-vjeçaren/ Detajet

Një aksident ka ndodhur në lagjen 13 Durrës, ku një motocikletë ka përplasur një të moshuar, ndërsa drejtuesi është larguar nga vendngjarja. Burimet zyrtare bëjnë...

Grabitet e moshuara, hajdutët e lidhin dhe i marrin 55 mijë...

Një e moshuar në Kosovë është lidhur dhe grabitur, ndërsa hajdutët i kanë marrë 55 mijë euro. Ngjarja ka ndodhur në Gjurgjedelli të Kaçanikut. E...

Mposhti virusin, ja çfarë thotë 102-vjeçarja

Ruka Dervishaj i ka 102 vjet, edhe pse në këtë moshë ajo ka arritur që ta mposhtë virusin Covid-19, ani se vitin e kaluar...

E përlotur e moshuara rrëfehet për dhunën nga nusja dhe djali:...

Një nënë 67 vjeçare është rrëfyer në emisionin ‘“Zemër të Hapur” në News24 për dhunën që nusja dhe djali i saj ushtrojnë mbi të...

Lajm i gëzueshëm nga Italia, shërohet nga koronavirusi 104-vjeçarja

Ada Zanusso, pacientja më e moshuar në bote, 104 vjeç, është shëruar nga koronavirusi dhe ka lënë spitalin, në qytezën Bielle në Itali. Lajmi...

“Unë pata një jetë të bukur, kujdesuni për dikë më të...

Një paciente 90-vjeçare me koranovirus ka vdekur në Belgjikë, pasi nuk pranoi një ventilator dhe udhëzoi mjekët që “ta ruanin për pacientët më...

Korçë, e moshuara dyshohet se është infektuar me Covid-19

Një e moshuar, 70 vjeç, banuese në Korçë, dyshohet se është prekur nga koronavirusi. E moshuara është në pritje të përgjigjes së analizave, ndërkohë që...

“Shteti të mundësojë strehim”/ Historia therëse e të moshuarës, humbi burrin...

Mes dhjetëra familjeve të mbetura pa strehë në Qytetin Studenti është edhe e moshuara Jeta Tafaji. Gruaja ka rrëfyer për ‘News 24’ një histori...

VIDEO/ E harruar nga shteti, por jo nga qytetarët. Ja çfarë...

Një e moshuar në Thumanë, me probleme shëndetësore, është harruar nga strukturat shtetërore. E moshuara, Zhulijeta Koxha i është drejtuar autoriteteve vendore për ndihmë,...

Gjesti fisnik i të moshuarës që dha gjithçka për të prekurit...

Tërmeti famëkeq që tronditi Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit përveçse u mori jetën 50 personave la dhe shumë të tjerë të pastrehë. Shtëpitë e...

“S’duan njeri-tjetrin por duan pasurinë”, ja leksioni i të moshuarës që...

Ra ky tërmet dhe u pamë…Kështu do e interpretonte dikush veprën e Kadaresë këto ditë tronditëse për Shqipërinë. U panë shqiptarët solidarë, të mirët...

Drejtoi makinën 50 vite pa patentë, e moshuara e pëson në...

Për gjysmë shekulli e drejtoi makinën e saj pa pasur patentë dhe gjatë kësaj periudhe kaq të gjatë askush nuk e ndaloi. Sekreti i...

Policët ndihmuan dhe çuan në shtëpi të moshuarën, u surprizuan çfarë...

Një 65 -vjeçare e dehur, u pa nga policët në rrugë e Heaton, Newcastle të Britanisë duke bërtitur, të cilën më pas e ndihmuan...
WhatsApp DENONCO