E martë, Mars 31, 2020
Etiketimet Donacione

Etiketim: donacione

Konferenca/ Zef Preçi: Po marrim borxh të ri për të shlyer...

A ndikojnë donacionet në rritjen ekonomike të Shqipërisë dhe si ndikon fakti që një pjesë të parave i kemi marrë në formë borxhi? Zef...

Fondi 1.15 mld euro/ Nishani apel opozitës: Monitoroni rreptë, Qeveria mund...

Ish-Presidenti Bujar Nishani, aktualisht Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD-së, ka kërkuar publikisht prej opozitës, medias, shoqërisë në tërësi, monitorim të rreptë të mbi...

Europa nuk i harron shqiptarët – përkundër politikanëve batakçinj

Nga Enver Robelli Europa nuk i harron shqiptarët – përkundër politikanëve batakçinj. 1,15 miliardë euro për Shqipërinë e goditur nga tërmeti. Kryesisht nga vendet e BE-së....

1.15 mld euro, Soko: Dhurata më e madhe “mekanizmi i kontrollit”,...

Eksperti i ekonomisë, Pano Soko, aktivist i Nisma Thurje, përmes një analize në rrjetet sociale shkruan se dhurata më e madhe që bëri "Konferenca...

Ndihma për rindërtim në shifra dhe grafikë

Rreth 1,15 miliardë euro u premtuan për Shqipërinë nga komuniteti ndërkombëtar si mbështetje për përpjekjet për rindërtim pas tërmetiti të 26 nëntorit 2019. Shifrat janë...

Donacionet/ Meta: Nuk i dhanë fondet për qeverinë, por për njerëzit...

Konferenca e Donatorëve ka mbledhur 1.1 miliardë euro donacione dhe kredi. Ishte Komisioneri i BE-së për Zhvillim i cili tha në fund të konferencës...

Donacionet/ Vasili: Uroj që lekët të mos shkojnë dëm si ato...

Konferenca e Donatorëve ka mbledhur 1.1 miliardë euro donacione dhe kredi për Shqipërinë, pas tërmetit të 26 nëntorit. Ishte Komisioneri i BE-së për Zhvillim...

Donacionet/ Palmer: Qeveria të garantojë transparencë dhe mirëpërdorim të fondeve

Në konferencën e donatorëve që po mbahet në Bruksel, ka folur edhe përfaqësuesi i SHBA, z.Palmer, i cili është edhe i dërguari për Ballkanin...

Konferenca e Donatorëve, Britani e Madhe i pret “hovin” Ramës/ Ja...

Në Bruksel do të zhvillohet sot Konferenca e Donatorëve, ku pritet të përcaktohet fondi që do t'i jepet Shqipërisë, për të përballuar dëmet nga...

Donacionet pas tërmetit/ Lehtësirat fiskale, ana gri e “sponsorizimeve” nga kompanitë...

Nga Boldnews.al Tërmeti tragjik i 25 Nëntorit nxiti një valë gjigande solidariteti, të të gjithë shqiptarëve. Mijëra qytetarë në Shqipëri dhe Kosovë, secili sipas mundësisë së...
WhatsApp DENONCO