E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet Dasho

Etiketim: dasho

I dashur Borat! Lëri përrallat me heronj, shiko realitetin me Tire

Nga Erion Dasho Sa herë del zbuluar me kontrollin e COVID-it në Shqipëri, kryeministri evokon “heroizmin” e mjekëve dhe infermierëve. Si atëherë kur u zu...

4 dështimet me pandeminë/ Dasho: A janë shqiptarët me fat që...

Eksperti i shëndetit publik, Dr. Erion Dasho, ka ironizuar përmes rrjeteve sociale deklaratat e Kryeministrit Edi Rama, i cili ndër të tjera pohoi se...

Borati “ndërton” spital!

Nga Dr.Erion Dasho Vendimi për ndërtimin e një spitali në Levan është i mirëpritur. Personalisht, e mbështes idenë e spitaleve "suprarajonalë" ku hyn spitali i...

Largimi nga puna i Ilir Allkjas, Dasho apel mjekëve: Reagoni ndaj...

Pushimi nga puna i mjekut të Urgjencës së QSUT, Ilir Allkja, i cili ka denoncuar prej muajsh dështimin e Qeverisë me menaxhimin e pandemisë,...

“Shqipëria ndër 15 vendet më të goditura nga Covid”/ Dasho: Deklarohen...

Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho, përmes një postimi në rrjetet sociale, shkruan se Shqipëria renditet ndër 15 vendet më të prekura nga Covid-19. Dasho...

Epidemia tregoi atë që ne nuk kemi: sistemin shëndetësor

Nga Erion Dasho Sot të gjithë biem dakord se epidemia e COVID nxori në pah problemet e shumta të sistemit tonë shëndetësor lidhur me vizionin,...

Ulja e numrit të infektivimeve, ironizon Dasho: Komiteti nuk do vetë,...

Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho, ka ironizuar sot shifrat e raportuara nga Ministria e Shëndetësisë, lidhur me rastet e reja me Covid-19 të...

Vaksinat anti-Covid, ironia e Erion Dashos: Ja strategjitë e Ramës

Erion Dasho, ekspert i shëndetit publik, ka ironizuar mënyrën se si Qeveria dhe institucionet shëndetësore përgjegjëse në vend, po sillen lidhur me procesin e...

‘Strategët’ e një lufte të humbur

Nga Erion Dasho Pasi ju dogj karta e “vendit me numrin më të ulët të vdekjeve”, ministria dhe komiteti anti-COVID nuk kanë pushuar së kërkuari...

Skandal/ Erion Dasho: Mjekëve iu është dhënë nga 1 maskë në...

Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho, ka zbuluar një tjetër skandal që lidhet me mbrojtjen e mjekëve nga Covid-19 në vendin tonë duke thënë...

“5700 vdekje deri në fund të dimrit”, mjeku zbulon shifrat tronditëse:...

Mjeku Erion Dasho ka bërë një analizë të viktimave nga koronavirusi duke treguar shifra shqetësuese për rrezikun me të cilin mund të përballet Shqipëria...

“Janë 4-5 mijë raste në ditë me Covid-19”, apeli i mjekut...

Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho, në një postim në rrjetet sociale, shprehet se nisur nga numri i vdekjeve që raportohen çdo ditë, 15-20...

Situata e pandemisë/ Dasho: Masat e marra nuk bazohen shkencërisht, ja...

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho, u shpreh në emisionin "Abc-ja e mëngjesit" se situata e pandemisë është serioze dhe duhet të dëgjohen më...
WhatsApp DENONCO