E martë, Maj 18, 2021
Etiketimet COVID 19

Etiketim: COVID 19

Dy deputetë të infektuar me Covid 19? Reagon ligjvënësja Klodiana Spahiu

Ndërsa ka dyshime se mes të prekurve nga COVID-19 janë dhe dy deputetë të Kuvendit të Shqipërisë, ligjvënësja e PS-së Klodiana Spahiu deklaroi se...

Manastirliu mesazh qytetarëve: Nëse keni shenja Covid 19 kontaktoni 127, mos...

Pas konfirmimit të rasteve se mjekë dhe infermierë kanë rezultuar pozitivë me Covid 19, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu i ka drejtuar një apel...

Itali, nis përdorimi i ilaçit kundër Covid-19/ Tocilizumab shpërndahet falas

Ka nisur në Itali përdorimi i ilaçit Tocilizumab, si terapi për kurimin e pacientëve me koronavirus, të cilët ndodhen të shtruar në repartet e...

Një mjek dhe 3 infermiere të infektuara me Covid 19, ja...

Një mjek dhe 3 infermiere të spitalit "Shefqet Ndroqi" apo Senatoriumit siç njihet, rezultojnë pozitiv me koronavirus. Kjo është konfirmuar zyrtarisht nga zv.ministrja e Shëndetësisë,...

Testet për Covid 19/ Berisha: Kufizimi ekstrem që po aplikon Rama,...

Ish-Kryeministri Sali Berisha përmes një komenti në rrjet thekson se kufizimi ekstrem i testit të koronavirusit për shoshitje epidimiologjike të të dyshuarve për infeksion,...

“Kjo është e vërteta, mos harroni të njoftoni edhe miqtë tuaj”/...

Matteo Basseti, një mjek i spitalit infektiv të San Martinos, i ka bërë thirrje njerëzve që të mos të alarmohen nga koronavirus sepse të...

Covid 19, nis zyrtarisht në SHBA testimi i vaksinës te njerëzit

Sot nis në SHBA eksperimentimi i vaksinës kundër Covid 19 te njerëzit. Sipas mediave ndërkombëtare, pjesëmarrësit e parë në një provë klinike, do t´i...

Qarkullimi i lartë i cash-it në Shqipëri rrit rrezikun për Covid-19

Bankat dhe institucionet financiare në Shqipëri dy javët e fundit po bëjnë thirrje për kryerjen e pagesave online dhe përdorimin e kartave bankare, sidomos...

Tritan Kalo prezanton “heronjtë e Infektivit” që luftojnë Covid 19/ Apeli...

Doktori i njohur Tritan Kalo ka publikuar disa foto nga stafi i spitalit Infektiv në Tiranë, i kthyer tashmënë funksion për të kuruar pacientët...

Lufta ndaj Covid 19, Izraeli vë në përdorim tekonologjinë anti-terror

Qeveria izraelite shumë shpejt do të përdorë mjete dixhitale që janë përdorur në luftën kundër terrorizmit për të luftuar Covid 19. Përmes këtyre mjeteve...

Covid 19, ja si është gjendja shëndetësore e 20 pacientëve që...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjet të dhënat mbi 20 pacientët e shtruar në pavionin e Infektivit, pasi rezultuan pozitivë me Covid 19. 10...

Lufta ndaj COVID-19 “ngre në këmbë” shtetet, ofrohen miliarda dollarë

Disa prej shteteve më të mëdha ekonomikisht në botë si SHBA, Gjermani, Britani Itali e Zvicër kanë ofruar 743 miliardë dollarë kompanive mjekësore dhe...

Bëri testin ndaj Covid 19, Trump rezulton i paprekur

Presidenti Donald Trump rezultoi negativ ndaj koronavirusit, sipas një njoftimi nga Shtëpia e Bardhë. Trump u nxit të bënte testin pasi sekretari për shtyp i...
WhatsApp DENONCO